Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – ŽIAR n/Hr. 7:0. Zlomení „Indiáni“, shotout Kozela « späť

HUMENNÉ – ŽIAR n/Hr. 7:0. Zlomení „Indiáni“, shotout Kozela

dátum aktualizácie: 09.12.2022 | počet zobrazení: 3 212

HC 19 Humenné odštartoval „hokejový december“ zápasom s mužstvom, ktoré získalo v tejto sezóne ako prvé humenský skalp. A to možno v prenesenom význame povedať takmer doslovne, lebo Indiáni od Hrona v októbri na svojom ľade porazili „levy“ 4:3. V 11. kole to bola vtedy prvá humenská prehra súťažného ročníka 2022/2023. Bolo teda čo oplácať…

HC 19 Humenné – Žiar n/Hr. 7:0 (1:0,4:0,2:0)
Góly: 14. Markuš (Lenďák, Vrábeľ), 27. Vrábeľ (Safaraleyev, Lenďák), 28. Lačný (Ťavoda), 31. Lačný (Stripai), 36. Safaraleyev (Lenďák, Vrábeľ), 47. Ragan (Markuš, Novický), 51. Vrábeľ (Ťavoda, Vaško)
Vylúčení: 4:6 na 2 min., pres.: 3:0, osl.: 0:0
Rozh.: Smerek, Valach
Strely: 39:28
Divákov: 537

HC 19:
P. Kozel – M. Jacko, D. Markuš, N. Miškuf, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, D. Novický, K. Horvat, A. Trandin, J. Ťavoda, F. Pulščák, A. Stripai, D. Kmec, F. Vrabeľ, D. Borov, J. Ragan, I. Safaraleyev, M. Lenďák, M. Farkaš. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
V domácej svätyni dostal šancu Patrik Kozel, brankárska nová tvár. V 4. min. sa dostali „levy“ k početnej výhode, zo štyroch streleckých pokusov sa neujal ani jeden. V 11. min. sa do tutovky od modrej čiary predral Farkaš, minul. Druhá humenská presilovka prišla na rad v 14. min., hľadisko po strele Lenďáka a teči Markuša jasalo – 1:0. Pri humenskej hre v oslabení zatopil Trandin, ale Petrík neinkasoval. Druhá tretina odštartovala humenským tlakom, v dobrej pozícii sa ocitol Jacko. Súper nezvládol v 26. min. prečíslenie 3 na 1, na druhej strane uhryzli „levy“ za 24 sekúnd hneď dvakrát – najskôr pálil presne Markuš a následne Lačný už vyhnal Petríka z brány. Po minúte mali k radosti blízko aj hostia, Pač nastrelil žŕdku. Keď v 31. min. po strele Stripaia prekonal Lačný novica Mičíka, vzal si kouč Javorčík oddychový čas. Jeho zverenci zvýšili úsilie, ale humenská defenzíva to ustála. Sťahovačka Safaraleyeva skončila v 35. min. v sieti a určila 5:0. Zmeniť to mohol v čase 39:52 žiarsky Domaev z trestného strieľania, ale betón Kozela bol proti. Už po 20 sekundách III. tretiny teč Jakúbeka skončil na humenskej hornej žŕdke, skvelý Kozel udržal aj následné oslabenie. V 47. min. sa dostal do brejku Ragan, aj napriek hákovaniu dostal puk medzi betóny Mičíka – 6:0, v 51. min. zvyšoval Vrábeľ. „Indiáni“ boli v zlomení, ale už viac neinkasovali. Raz im pomohla aj žŕdka.

Hosťujúci tréner sa na tlačovú konferenciu nestavil…
Ivan Boržík (asistent trénera, Humenné):
Čo povedať k výsledku 7:0? „Je to vynikajúce, super!“
Žiaru n/Hr. sme vrátili požičané aj s úrokmi… „Úvod sme mali vlažnejší, hostia boli živší, mali lepší pohyb. Museli sme lepšie korčuľovať, gól nás nabudil. Rozhodla druhá tretina, rozhodli naše využité presilové hry.“
Čaká nás Trnava v Slovenskom pohári… „Prehrávame o dva góly, máme čo doháňať. Zmazať manko dvoch gólov nie je nemožné, aj keď hráme v pondelok, bude nás hnať početná divácka kulisa.“

Najbližší domáci zápas:
HC 19 Humenné – Trnava
Pondelok 12. december o 17:00 hod.

Humenné - Žiar n/Hr. 7:0
« » Humenné - Žiar n/Hr. 7:0
Humenné - Žiar n/Hr. 7:0 Humenné - Žiar n/Hr. 7:0 Humenné - Žiar n/Hr. 7:0 Humenné - Žiar n/Hr. 7:0 Humenné - Žiar n/Hr. 7:0 Humenné - Žiar n/Hr. 7:0

Počet návštev od 18.09.2011: 7722309