Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – MODRÉ KRÍDLA SLOVAN 6:2. Domáca šnúra trvá « späť

HUMENNÉ – MODRÉ KRÍDLA SLOVAN 6:2. Domáca šnúra trvá

dátum aktualizácie: 26.10.2022 | počet zobrazení: 2 971

Hokejisti HC 19 Humenné ukončili sériu domácich stretnutí proti „béčku“ Slovana víťazne a udržali si neporaziteľnosť na vlastnom ľade. Papierové prognózy boli naklonené na stranu „levov“, ale od mladých „orlov“ sa očakával tuhý odpor, lebo v Humennom pred zápasom prespali, dopoludnia trénovali… Na humenskej strane chýbala zranená dvojica Fereta – Borov

HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan 6:2 (2:0,3:1,1:1)
Góly: 5. Ragan (Marcinko, Horvát), 6. Vaško (Vrábeľ, Ťavoda), 26. Safaraleyev (Ťavoda, Vaško), 33. Markuš (Stripai, Horvát), 40. Lenďák (Vaško, Safaraleyev), 54. Krajňák (Horvát, Ťavoda) – 20. Demo, 48. Petriska.
Vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Stripai – Petráš 5+DKZ (bitka), pres.: 1:1, osl.: 0:0
Rozh.: Kocur, Snášel
Strely: 30:29
Divákov: 751

HC 19:
F. Krasanovský – M. Jacko, R. Fonfer, D. Markuš, A. Bartoš, M. Krajňák, L. Lačný, F. Vaško, A. Kiss, D. Novický, K. Horvát, J. Ťavoda, L. Ščurko, A. Stripai, F. Vrabeľ, J. Ragan, J. Marcinko, I. Safaraleyev, M. Lenďák, M. Farkaš. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Po nevyužitej presilovke už v 1. min. sa humenský gólostroj nakrátko rozkrútil v 5. min., keď v prečíslení uspela dvojica Ragan – Marcinko. Ubehlo iba 23 sekúnd, obranca Ťavoda bol na začiatku ďalšej radostnej akcie, ktorú zakončil kapitán Vaško. Humenské šance pokračovali, ale Markuš ani Lačný ruky nad hlavu nedvíhali. V 15. min. Safaraleyev bekhendom pripravil pre Vaška, ale Noskovič bol proti. O dve minúty pripravil Safaraleyev opäť pripravil dobrú pozíciu, spoza brány našiel Vrábeľa, ktorý našiel Noskoviča pripraveného. Záver I. tretiny priniesol radosť Modrým krídlam, lebo 42 sekúnd pred sirénou si spríjemnili odchod do šatní – 2:1. Aj II. tretinu začali domáci početnou výhodou, bez efektu, ale v 26. min. namieril do čierneho Safaraleyev. V 31. min. pálil Safaraleyev opäť nebezpečne, ale betón Noskoviča bol skvelý. Po bombe Stripaia od modrej čiary sa puk odrazil od plexiskla na hokejku Markuša, ktorý bol pohotovo presný – 4:1. Hostia pohrozili Petriskom na vyrážačku Krasanovského, v dobrej pozícii nedočiahol na puk hosťujúci Lipiansky. Záver stredného dejstva určil „levom“ dvojnásobnú presilovku, ktorú zužitkoval Lenďák. Nervozita u Slovanistov stúpla vylúčeniami a po záverečnej siréne došlo na pästný súboj Stripai – Petráš. Pre oboch sa duel skončil predčasne. Emócie v III. tretine opadli, vzruch priniesla až 48. min., keď Slovanisti účinne rozkrútili presilovkový kolotoč – 5:2. V 50. min. sa zaskvel Noskovič pri jedovke Vaška, v 54. min. už gólman „modrých“ na spoluprácu Horvát – Krajňák nestačil. V závere duelu roztlieskal hľadisko Krasanovský, keď vytiahol semafor proti strele Poláka.

Ivan Boržík (asistent trénera, Humenné):
„Po dvoch rýchlych góloch sme sa trochu stiahli, čo súper potrestal a chcel sa vrátiť do zápasu. Opraty sme našťastie držali pevne, čo potvrdil zisk troch bodov. Padlo veľa gólov, došlo aj na pästný súboj, čo však k hokeju patrí.“

Tomáš Slovák (asistent, Modré krídla Slovan):
„Gratulujem domácim k trom bodom aj dobrému výkonu. My sme chceli vývoj otočiť v druhej tretine, za stavu 1:2 sme boli v hre, ale dva inkasované góly po našich chybách rozhodli. Stále nabádame našich chlapcov k rýchlemu a tvrdému hokeju, iba tak sa môžu presadiť. Humenské kvality dnes dominovali.“

Najbližší domáci zápas:

• HC 19 Humenné – Skalica

Utorok 15. novembra o 18:00 hod.

Humenné - Modré krídla Slovan 6:2
« » Humenné - Modré krídla Slovan 6:2
Humenné - Modré krídla Slovan 6:2 Humenné - Modré krídla Slovan 6:2 Humenné - Modré krídla Slovan 6:2 Humenné - Modré krídla Slovan 6:2 Humenné - Modré krídla Slovan 6:2 Humenné - Modré krídla Slovan 6:2 Humenné - Modré krídla Slovan 6:2

Počet návštev od 18.09.2011: 7833907
Počet návštev dnes: 10412