Aktuality a oznamy » Šport » HUMENNÉ – MODRÉ KRÍDLA 4:3 sn. Máme mečbal. Skvelý Durný! « späť

HUMENNÉ – MODRÉ KRÍDLA 4:3 sn. Máme mečbal. Skvelý Durný!

dátum aktualizácie: 22.03.2023 | počet zobrazení: 5 433

Historicky sa hokejisti HC 19 Humenné dostali do play-off 1. hokejovej ligy po štvrtýkrát. Zatiaľ bolo práve štvrťfinále ich konečnou stanicou.
- Sezóna 2018/2019: Dubnica n/V. 2:3 (na zápasy)

2:2 / Modré krídla Slovan – HC 19 Humenné 4:3 pp

Štvrťfinálová séria mala na programe 5. zápas, v ktorom sa bojovalo o postupový mečbal. Na humenskej strane chýbali zo zdravotných dôvodov Safaraleyev a Ťavoda.

HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan 4:3 sn (0:1,2:1,1:1 – 0:0)
Stav série: 3:2
Góly: 23. Legalin (Vrábeľ, Lenďák), 38. Zahradník (Trandin), 42. Legalin (Novota, Vrábeľ), rozh. nájazd Legalin – 12. Petráš, 34. Lukošík, 52. Fetkovič
Vylúčení: 6:3 na 2 min., Žabka (MK) na 2+2, pres.: 2:1, osl.: 0:0 využitia
Rozh.: Jobbágy, Kocúr
Strely: 39:32
Divákov: 942

HC 19:
R. Durný – M. Jacko, M. Lenďák, F. Pulščák, D. Novický, Y. Kudin, M. Novota, A. Zekucia, M. Farkaš – F. Vaško, F. Vrábeľ, D. Borov, M. Krajňak, K. Horvát, S. Zahradník, A. Trandin, A. Legalin, L. Lačný, D. Markuš, P. Frič. Tréner: A. Parfionov.

Priebeh:
Prvé prerušenie prišlo až v 3. min., kedy bol vylúčený hosťujúci Demo. Presilovka znamenala humenský tlak, ale bez efektu. V 11. min. mali početnú výhodu hostia – do šancí sa dostali Fetkovič i Marcinko, vychytal ich Durný, ale po nečakane odrazenom puku od plexiskla Petráš otvoril skóre. Inkasovaný gól humenskú hru poznačil. Durný podržal „levy“ pri prečíslení 2 na 1. Humenská smola dala o sebe vedieť v 16. min. po strele Horváta do žŕdky. V úvode II. tretiny mali Humenčania 29 sekúnd presilovku 5 na 3, bez úspechu, ale hneď po začatí klasickej početnej výhody Legalin vyrovnal – 1:1. Potom začali Slovanistom vypadávať hokejky i prilba, tri oslabenia „levy“ vydržali, avšak po návrate Borova na ľad, vystrelil Lukošík spoza obrancu – 1:2. Posila z extraligového Slovana vrátila hosťom vedenie. V 38. min. strelu Trandina tečoval Zahradník na 2:2. V 40. min. bombu Bohunického reflexívne zmaril Durný vyrážačkou, hneď na druhej strane Legalinovi v brejku nevyšla kľučka. Využitá presilovka na začiatku 3. tretiny poslala po prvýkrát do vedenia domácich. Hľadisko burácalo, škoda šance, ktorú spálil Borov. V 52. min. chyboval vo vlastnom obrannom pásme Lačný, Fetkovič ponúknutý darček v podobe prihrávky využil – 3:3. Predĺženie ponúklo tutovku Krajňáka. V predĺžení začínali Humenčania… Legalin 1:0, Ožvold – ; Lačný 2:0, Jasenec – ; Zahradník – , Preisinger – ; Krajňák – , Lukošík – . Skvelý Roman Durný!

Ivan Boržík (Humenné)
„Prvá tretina bola do 10. minúty z našej strany výborná. Vtedy súper asi prvýkrát vystrelil na našu bránu. Prišiel však gól po nečakanom odraze puku od plexiskla, zbytočne sme boli vylúčení, museli sme dvakrát doťahovať. Zápas bol dramatický, rozhodli nájazdy. Budeme oddychovať a chystáme sa na piatok.“

Tomáš Slovák (Modré krídla)
„Pre našich mladých chlapcov sú tieto zápasy vynikajúcou školou, získavajú skúsenosti, aj keď teraz po zápase výsledok bolí. Predviedli sme solídny výkon, rozobrať si musíme naše fauly. Ešte zabojujeme.“

Prípadný domáci zápas, play-off / štvrťfinále 7:
HC 19 Humenné – Modré krídla Slovan
Nedeľa 26. marca o 17:00 hod.

Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn
« » Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn
Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn Humenné - Modré krídla Slovan 4:3 sn

Počet návštev od 18.09.2011: 7762074
Počet návštev dnes: 10699