Aktuality a oznamy » Šport » FK HUMENNÉ – TREBIŠOV 1:0. Derby o Zemplín s eufóriou v nadstavenom čase « späť

FK HUMENNÉ – TREBIŠOV 1:0. Derby o Zemplín s eufóriou v nadstavenom čase

dátum aktualizácie: 23.09.2023 | počet zobrazení: 2 679

Tri body získané na ihrisku súpera je nutné v najbližšom domácom zápase potvrdiť. Taká je futbalová pravda. Naplniť jej podstatu sa chystali futbalisti FK Humenné v zemplínskom derby. Súper z Trebišova ponúkal domácim viacero výziev – trénerom Slavoja je totiž exhumenský Ondrej Desiatnik, brankárom je Dávid Slávik, ktorý bol pred dvoma sezónami jednotkou práve medzi humenskými žrďami a súčasťou kádra druholigistu z Dolného Zemplína je aj humenský odchovanec František Sitarčík.

FK:
A. Knurovský – M. Zlacký, J. Dzurík, J. Kranthove, I. Komjatý – A. Avetisian (76. C. Vasiľ) – H. Ahl (82. L. Horváth), Š. Harvila, J. Holp (46. E. Streňo) – O. Reiter (58. V. Maťaš), D. Skiba (46. M. Kapur)

Slavoj:
D. Slávik – T. Vaľovčin (63. T. Ilinjo), E. Matta, I. Vasiljevič, F. Pavúk (72. T. Maguľák), M. Matúš, M. Novák (83. B. Druga), R. Begala, P. Bechardas, M. Smieško (63. V. Bajtoš), J. Lafawx (63. V. Tatar)

Priebeh:
1. Reiter vyhral hlavičkový súboj, Ahl napriahol z 20 metrov iba do stredu brány, kde bol pripravený Slávik
9. Ahl po autovom vhadzovaní pripravil šancu pre Skibu, ktorý z otočky našiel Slávika
20. Harvila z čiary našiel Skibu, ten v páde na dvakrát trafil žrď
21. Krížny pas nabiehajúci Holp zakončil volejom z 12 metrov nad
23. Po štandardke nestrážený Kranthove hlavičkoval z 10 metrov nad
31. Bomba Reitera z uhla (10 metrov), reflexívny zákrok Slávika
39. Harvila vnikol do šestnástky, strela zrazená, dorážka Skibu z 10 metrov nad
41. Krantove center k zadnej žrdi, loptu vrátil hlavou Skiba, bomba Ahla z 12 metrov vedľa
46. Do II. polčasu noví Streňo a Kapur. Trebišov sa zlepšil, už aj ofenzívne hrozí
54. Ahl centrom našiel hlavu Streňa, ktorý z 12 metrov krížne minul
61. Center Streňa našiel Maťaša v behu, zakončil tiesnený na Slávika
70. Streňo – Zlacký center – Ahl hlavou pripravil tutovku pre Komjatýho, ktorý bombou z 8 metrov prestrelil
76. Štandardku Streňa boxoval Slávik ku Ahlovi, ktorý halfvolejom z hranice šestnástky minul
78. Ahl si naviezol loptu, z 22 metrov po zemi, ale Slávik kryl
85. Vasiľ center, hlavička Horvátha z 10 metrov, Slávik excelentne na roh
90. Po štandardke odrazená lopta na hranicu šestnástky, Dzurík napálil, teč a sieť – 1:0. Humenská lavička prejavila veľkú radosť, čo riešil až rozhodca. Ukázal červenú kartu pre S. Šuľáka.

Ľuboš Reiter (Humenné):
Predošlé zápasy sme prehrávali v posledných minútach, akoby to bolo už na dennom poriadku. Podali sme dobrý výkon, kebyže strelíme do prestávky dva – tri góly, bolo by rozhodnuté. Takto bola dráma až do konca, ale nádherná strela kapitána Dzuríka dvihla všetkých zo sedadiel. Kvôli takýmto chvíľam sa oplatí chodiť na futbal.
Do útočnej formácie som dal na začiatku mladé pušky, vysoko sme súpera napádali, darilo sa nám odoberať lopty. S pribúdajúcimi minútami nervozita stúpala, lepšie to znášali skúsení futbalisti a práve tí aj rozhodli.
Výkonnostne i v tabuľke stúpame. Prišiel som do mužstva, ktoré hralo skôr defenzívne. Mojím zámerom je skvalitniť útočnú fázu, šance si dokážeme vypracovať, len zlepšiť koncovku.

Ondrej Desiatnik (Trebišov):
Súper bol lepší, agresívnejší a zaslúžene vyhral. Ak by som mal možnosť, vystriedam v prvom polčase šesť až sedem našich hráčov, po prestávke by so zaslúžili ďalší štyria. Dávid Slávik v bráne robil, čo sa dalo. Bol na derby namotivovaný, ale nám v poli kvalita chýba. Spočiatku sme chytili šesť bodov, niektorí boli v oblakoch, ale realita je iná. Nezaslúžili sme si bodovať, aj keď inkasovať v samom závere je vždy kruté.

FK Humenné - Trebišov 1:0
« » FK Humenné - Trebišov 1:0
FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0 FK Humenné - Trebišov 1:0

Počet návštev od 18.09.2011: 7926508