Aktuality a oznamy » Šport » FK HUMENNÉ – SLOVAN B 2:0. Pocta Pčolovi, honor hrdinu pre Ahla « späť

FK HUMENNÉ – SLOVAN B 2:0. Pocta Pčolovi, honor hrdinu pre Ahla

dátum aktualizácie: 09.03.2024 | počet zobrazení: 1 704

Futbalové brány sa otvorili aj na štadióne pod Vihorlatom. FK Humenné privítal na svojom trávniku v prvom domácom zápase jarnej časti slávnu futbalovú značku Slovenska – B-tím Slovana Bratislava.

FK Humenné – Slovan Bratislava B 2:0 (0:0)
Góly: 56. a 59. Ahl
ŽK: Maťaš – Marušin
R: Vaňo – Železnák, Gregorec / Sučka
DZ: Eperješi, Vaňo
D: 1 235

FK:
A. Knurovský – V. Maťaš, L. Horváth (80. A. Avetisian), J. Kranthove, I. Komjatý – H. Ahl (88. L. Bastl), J. Dzurík, Š. Harvila, J. Holp – M. Franko (90. O. Reiter), E. Streňo

Slovan B:
A. Hrdina – J. Baláž (65. G. Hornyák), D. Szalma, T. Marušin (86. M. Mičák), A. Tóth, M. Kušnír (86. E. Kramár), S. Habodasz, M. Marko (69. M. Koseček), B. Spáčil (69. M. Mišovič), E. Isaac, R. Božik

Priebeh:
Ešte pred úvodným hvizdom si prítomní minútou ticha uctili pamiatku Viktora Pčolu…
9. Harvila našiel pasom Streňa, ktorý nebojácne zľava vnikol do šestnástky, prudko vystrelil z 10 metrov, ale Hrdina posunul loptu nad brvno
17. Maťaš pálil z pravej strany malého vápna, Hrdina reflexívne vyrazil
22. Po rohovom kope ostal pri zadnej žrdi nestrážený Dzurík, hlavou zle trafil loptu a zakončil nepresne
36. Ahl v prieniku zvládol obrancu, prihrávku v päťke stačil obranca odpáliť na roh
37. Streňo vystrelil z hranice šestnástky prudko, ale Hrdinu našiel v pohotovosti
47. Po dobrom centri sa dostal do šance bratislavský Marko, v páde zo 7 metrov prekopol
48. Kombinačná akcia Slovana zakončená strelou Habodasza z hranice šestnástky, Knurovský vytlačil na roh
56. Center Holpa do malého vápna, kde sa Ahl natlačil pred obrancu a z 5 metrov hlavou prekonal Hrdinu – 1:0
59. Kranthove vyslal do brejku Streňa, ktorý zasekol obrancu, ale nezakončil. Akcia pokračovala krížnou strelou Ahla zo 14 metrov – 2:0
61. Brejková akcia – Streňo potiahol loptu, posunul gól na tácke Frankovi, ktorého zblízka zázračne vychytal Hrdina
82. Nakopnutý pas predĺžil hlavou Franko na Ahla, ktorý si obhodil obrancu, z dobrej pozície vystrelil tesne vedľa šibenice
90+. Holp v brejku, v poslednej chvíli mu ukopol loptu obranca na roh

Ľuboš Reiter (Humenné):
Musím sa priznať, že zápasu som sa obával, lebo s béčkami nemáme priaznivú bilanciu. Snahou bolo streliť rýchly gól, ale nepodarilo sa. Hrdinom zápasu sa stal Hugo Ahl, jeho dva góly nám zabezpečili víťazstvo. V prvom polčase nebol jeho výkon ideálny, polčasový dohovor však pomohol. Hráčov som nabádal, aby sme hrali viac po stranách, prudko centrovali do šestnástky, kde som očakával dôraz. Dvakrát sa to podarilo, i keď šancí sme mali viac. Víťazstvo teší, zažívame ideálny vstup do jari. Len v tom vytrvať.

Humenné - Slovan B 2:0
« » Humenné - Slovan B 2:0
Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0 Humenné - Slovan B 2:0

Počet návštev od 18.09.2011: 7842973