Aktuality a oznamy » Šport » EXTRALIGA: HC 19 Humenné – Michalovce 1:3. Ťažko sa hľadali slová... « späť

EXTRALIGA: HC 19 Humenné – Michalovce 1:3. Ťažko sa hľadali slová...

dátum aktualizácie: 28.11.2023 | počet zobrazení: 3 438

Premiéru v extralige mal ako hrací deň utorok a v ňom bolo na programe aj derby o Kráľa Zemplína. Hokejisti HC 19 Humenné privítali michalovského regionálneho rivala.
Stále na poslednom mieste, ale odhodlaní bojovať. Takto nastúpili humenskí hokejisti na svoj ľad už vedení kapitánom Lukášom Handlovským. Bol to boj, ale cenné získal súper. Má už druhú korunu Kráľa Zemplína (7:2, 3:1).

HC 19 Humenné – Michalovce 1:3 (0:0,0:0,1:3)
Góly: 42. Lucenius (Diakov, Šoltés) – 42. Daugavinš, 51. Bodák, 58. Pearson
Vylúčení: 3:3 na 2 min., Heard (MI) na 2+2 min., pres.: 1:1, osl.: 0:1
Strely: 22:28
Divákov: 2 281

Priebeh:
Do humenskej brány sa postavil Kozel a po dvoch tretinách bol hrdinom. Chytil čistý gól Pulišovi, zmaril brejk Pearsona, v michalovskej presilovke zasiahol trikrát zázračne, zmaril aj nájazd Pearson – Daugavinš. Humenčania boli v I. tretine lepší, v presilovke mali blízko ku gólu Glazkov i Lucenius, brankár Škorvánek vychytal aj Kuruho. Tretia pasáž sa začala presilovkou HC 19, Humenčania nastrelili hornú žŕdku, po odrazenom puku sa dostal Daugavinš do brejku a otvoril skóre – 0:1. Ešte v presilovke vyrovnal Luicenius. V 51. min. vylúčenie Šoltésa potrestal strelou z medzikružia do šibenice Bodák – 1:2. Necelé tri minúty pred sirénou siahli Levy k power-play, mali buly v útočnom pásme súpera, ale… Kuru sa snažil z buly posunúť puk k modrej čiare, Glazkov ho nezasiahol a napokon ani nedostihol – 1:3.

Martin Štrba (Humenné):
Ťažko sa mi zápas hodnotí, ťažko sa hľadajú slová. Musím chlapcov pochváliť, lebo v takej situácii, v akej sa nachádzame, sme podali veľmi dobrý výkon. Rozhodli špeciálne formácie. Musíme v takých výkonoch pokračovať, iba taká je cesta. Raz sa k nám šťastie otočí a začneme vyhrávať.

Peter Kudelka (Michalovce):
Po víťazstve v derby sme šťastní. Humenné hralo najmä prvú tretinu veľmi dobre, boli všade o krok pred nami a oproti tomu Humennému, ktoré hralo u nás je to úplne iné mužstvo. Som rád, že tlak súpera sme ustáli. V druhej tretine sme hrali veľmi dobre, mali sme veľa šancí, škoda, že bez gólu. Pochváliť musím naše špeciálne formácie, skórovali sme v oslabení i presilovke. Výhra ma teší, veľmi ťažký zápas, musím však priznať, že sme boli šťastnejší.

HC 19 Humenné - Michalovce 1:3
« » HC 19 Humenné - Michalovce 1:3
HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3 HC 19 Humenné - Michalovce 1:3

Počet návštev od 18.09.2011: 7854555