Aktuality a oznamy » Šport » EXTRALIGA: HC 19 Humenné – B. Bystrica 4:5 sn. Iba bod... (viedli sme 4:1) « späť

EXTRALIGA: HC 19 Humenné – B. Bystrica 4:5 sn. Iba bod... (viedli sme 4:1)

dátum aktualizácie: 04.02.2024 | počet zobrazení: 2 495

Po sérii troch zápasov na ľade súperov (Michalovce Košice, Slovan Bratislava) hrali hokejisti HC 19 Humenné doma. V 42. kole privítali „baranov“ z Banskej Bystrice, ktorí usilujú o účasť v prvej šestke zabezpečujúcej play-off. Pozícia Humenčanov bola jasná, bodovať, najlepšie naplno, aby si držali nádej na záchranu.
Nedeľňajšie kolo s dátumom 4. februára pri príležitosti Svetového dňa boja proti rakovine patrilo akcii Spolu proti rakovine. SZĽH, kluby Tipos extraligy a Nadácia Výskum rakoviny vyzývali hokejovú komunitu na podporu prevencie formou kontrol, ktoré môžu včasne odhaliť onkologické ochorenia.
Po II. tretine sme viedli 4:1, vyzeralo to dobre. Posledná tretina však vyrazila dych. Aj niektorými (ne)verdiktami rozhodcov.

HC 19 Humenné – Banská Bystrica 4:5 sn (1:1,3:0,0:3 – 0:0)
Nájazdy 3:4
Góly: 4. Kuru (Pereskokov, Pacalaj), 27. Lapšanský (Sredl, Handlovský), 28. Sredl (Pereskokov, Parshin), 29. Sredl (Lapšanský) – 8. Turnbull, 44. Faith, 45. Ďatelinka, 48.Langkow, 65. Wilkins
Vylúčení: 2:4 na 2 min., navyše Hora (BB) na 2+2 min., pres.: 3:2, osl.: 0:0
Strely: 29:38
Divákov: 1 782

Priebeh:
Kuru účet zápasu prakticky do prázdnej brány otvoril a v záverečných sekundách mohol aj uzavrieť, odkrytú časť bystrickej svätyne dvakrát minul. Barani hrali dve presilovky, obe využili, Humenčania v II. tretine exportne za necelé dve minúty skórovali v početnej výhode trikrát! A to ešte v ďalšej presilovke minul Kuru prázdnu bránu. Tretia tretina bola humensky ustráchaná, pomer striel 3:15 položil memento zápasu na bystrickú stranu. Rozhodca „nevidel“ podrazenie na Handlovského, po faule na hlavu a krk vylúčil hosťujúceho Ďatelinku len na 2 minúty… Heroický záver tri body Humenčanom nedoprial. Rozhodnutie predĺženie neprinieslo, na rad prišli nájazdy
Humenné: Parshin 1:1, Šoltés 2:2, Lapšanský 3:3 (Handlovský, Pereskokov)
B. Bystrica: Bíreš 0:1, Turnbull 1:2, Petriska 2:3, Wilkins 3:4 (Gašpar)

Ivan Boržík (Humenné):
Do zápasu sme vstúpili dobre, do 10. minúty sme boli lepším tímom. Po využitej presilovke súpera sme napokon brali, že do šatne sa odchádzalo za stavu 1:1. Druhá tretina nám excelentne vyšla pri presilovkách, škoda, že sme v početnej výhode ešte jeden gól nepridali. Tretia tretina bola zlá, úplne sme prestali korčuľovať, čo dovolilo Bystričanom vytvoriť tlak. V posledných sekundách sme dvakrát netrafili prázdnu bránu, šťastie sa od nás odklonilo aj v nájazdoch. Bod je vzhľadom k vývoju zápasu málo.

Raimo Helminen (B. Bystrica):
V druhej tretine sme doplatili na vylúčenia, tri inkasované góly nás však nepoložili. Tretia tretina bola z našej strany podložená veľkou bojovnosťou. Vyrovnali sme a blízko bolo aj k piatemu gólu. V samom závere sme mali šťastie, ktoré bolo na našej strane aj pri nájazde.

HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn
« » HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn
HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn HC 19 Humenné - B. Bystrica 4:5 sn

Počet návštev od 18.09.2011: 7854083