Aktuality a oznamy » Šport » BASKETBAL: JUNIORI proti Bratislave na 100% « späť

BASKETBAL: JUNIORI proti Bratislave na 100%

dátum aktualizácie: 05.11.2023 | počet zobrazení: 4 165

Prvý zápas priniesol drámu so šťastným koncom, nedeľňajší duel naviedla k úspechu druhá štvrtina.

Aj po treťom kole si udržali juniori 1. BK Humenné neporaziteľnosť. Doma si poradili s bratislavskými súpermi a sú aktuálne lídrom Juniorskej ligy Silver.

Sobota, 4.11.
1.BK Humenné – B.S.C Bratislava 56:54 (31:23)
štvrtiny: 17:10, 14:13, 15:11, 10:20
Zostava a body: Zeleňák 23, Hajduk 8, Tokár 8, Soták 8, Taňkoš 3 (Vaceľ 6, Cigánik, Ďurian, Lecák)
Najlepší strelci za BA: Šuga 20, Čechmánek 17
Domáci vstúpili do zápasu sústredene. Dobre doskakovali pod oboma košmi a postupne (od stavu 4:4) si vypracovali 7-bodový náskok. Druhá štvrtina bola vyrovnaná, strelecky domácich držal kapitán Železňák. Dosiahol všetkých 14 bodov, trikrát bol úspešný spoza trojkového oblúka. To však boli jediné úspešné trojky v zápase (3/25), čo sa neskôr prejavilo. Po 3. štvrtine nič dramatický záver nenaznačovalo. Humenčania viedli 46:34, hostia síce trafili tri trojky, ale streľbu mali nevýraznú. V 34. min. bolo 50:36, ale zbytočné humenské straty, šnúra 0:9 (50:45) dali záveru nervózny náboj. V 39. min. znížili hostia na 54:51, ťahal ich kapitán Šuga. Predčasne sa vyfauloval, čo domácim pomohlo. Za stavu 55:54 síce premenili iba jeden trestný hod, ale záverečných šesť sekúnd už súpera ubránili. Medzi divákmi povzbudzoval našich aj primátor mesta Miloš Meričko.

Nedeľa, 5.11.
1.BK Humenné – MBK Karlovka Bratislava 74:59 (39:23)
štvrtiny: 10:21, 29:2, 14:16, 21:20
Zostava a body: Zeleňák 20, Tokár 14, Soták 11, Hajduk 10, Taňkoš 9 (Vaceľ 5, Ďurian 3, Cigánik 2, Lecák)
Najlepší strelci za BA: Martanovič 26, Bačiak 12
Domáci sa ujali vedenia jedným premeneným trestným hodom, ale po chvíli bolo 1:6, následne 4:18. Hostia boli úspešní trojkami, ťažili aj z doskokov pod humenským košom. Stav 10:21 bol nečakaný, a to ešte hostia v samom závere zo štyroch šestiek premenili iba jednu. V úvode 2. štvrtiny skórovala prvá Karlovka (10:23), ale potom prišiel nevídaný humenský uragán – dobrá streľba, doskoky, hlavne však tlak na bratislavskú obranu znamenal šnúru 29:0! Aj keď 3. štvrtina už vniesla do humenskej hry straty lôpt, v podobnom duchu pôsobili aj hostia, takže stav 53:39 držal Karlovku na dištanc. Posledná štvrtina ukázala strelecké preteky (21:20), Humenčania v nej držali opraty vývoja skóre a kontrolovane zvíťazili.

Ďakujeme za podporu z hľadiska!

Najbližší program:
Sobota, 18.11.: 1.BK Humenné – Považská Bystrica
Nedeľa, 19.11.: 1. BK Humenné – Tydam UPJŠ Košice

1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59
« » 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59
1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava 74:59 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54 1.BK Humenné - BSC Bratislava 56:54

Počet návštev od 18.09.2011: 7916632