Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Amália


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Slávnostne sme uviedli do života malých Humenčanov a nové logo mesta

Slávnostne sme uviedli do života malých Humenčanov a nové logo mesta

V sobotu, 28. januára primátorka Jana Vaľová, slávnostne predstavila nové logo mesta Humenné pri príležitosti uvítania najmenších Humenčanov do života. Nové logo bude oficiálne používané tento rok a bolo špeciálne vytvorené pre oslavy 700. výročia prvej písomnej zmienky o Humennom, chorvátskym umelcom Zvonimirom Vilom.


V popoludňajších hodinách sa kaštieľom ozýval veselý džavot takmer tridsiatky detí a rodičia nedočkavo očakávali chvíľu, kedy sa ich ratolesti stanú oficiálne občanmi mesta. Všetkých prítomných privítala poslankyňa NR SR a primátorka mesta Humenné Jana Vaľová, ktorá sa prítomným prihovorila a vyzdvihla radosť, akou sú tí najmenší pre rodičov, starých rodičov a pre mesto, pretože sú signálom rastu mesta a chuti rodičov vychovávať svoje deti práve tu. Po príhovore rodičia zložili slávnostný sľub, na základe ktorého vychovajú svoje dieťa – nového občana mesta ako čestného, zdravého človeka, oddaného Slovensku a hrdého na svoje mesto.


Slávnosť bola popretkávaná krásnymi slovami, básňami a tónmi hudby od žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Múza a Aničky Pipákovej. Uskutočnil sa zápis do Pamätnej knihy mesta a rodičom boli odovzdané spomienkové predmety pre deti na tento neopakovateľný deň.


Okrem toho primátorka slávnostne odhalila nové logo, ktoré priamo symbolizuje sedemsté výročie nášho mesta. Logo pre Humenné vytvoril Zvonimir Vila, umelec pochádzajúci z nášho partnerského chorvátskeho mesta Šibenik. Zvonimirove korene siahajú až na Východné Slovensko, preto v minulom roku prijal srdečné pozvanie z humenskej radnice a prišiel si obzrieť naše mesto. Na základe množstva vizuálov, ktoré ho v Humennom očarili, vytvoril toto reprezentačné logo. Základ loga tvorí modrá farba, čo zodpovedá aj farbe erbu mesta. Navyše je do modrého pozadia aplikovaný zlatý lev, ktorý predstavuje ochrancu mesta a stále zdobí ako socha vstupné brány miestneho kaštieľa. Lev je ľahko zapamätateľným symbolom mesta. Jeho profil sa v logu pozvoľna mení do číslice 700, ktorá je odkazom na prvú písomnú zmienku o meste. Okrem toho lev drží zlatý kľúč ako náznak otvorenosti mesta pre všetkých.


V závere tohto slávnostného popoludnia bolo pre rodičov a ich drobcov pripravené sladké pohostenie, v rámci ktorého si detičky mohli vybrať plyšové hračky, ktoré venovalo MHK Humenné.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 01.02.2017 | počet zobrazení: 26671

Počet návštev od 18.09.2011: 3130134
Počet návštev dnes: 205
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie