Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » Začal sa ADVENT, prvá sviečka žiari « späť

Začal sa ADVENT, prvá sviečka žiari

dátum aktualizácie: 03.12.2023 | počet zobrazení: 7 356

Prečítať nahlas

Je to tu, začal sa advent! Až do Vianoc budeme postupne zapaľovať štyri symbolické sviečky. Každá z nich má svoj význam a meno. Prvá znamená Mier, druhá nám má pripomínať Vieru, ktorú by sme si mali posilniť. Tretia v sebe nesie posolstvo Lásky a posledná symbolizuje nehasnúcu Nádej. Svetlo sviečok predstavuje večný život.

Aj Humenčanov teší veľký adventný veniec zo živej čečiny na Fontáne lásky. Rozsvietenie prvej sviečky, ktoré bolo spojené s kultúrnym programom, sa udialo spoločne za účasti malých aj veľkých v centre mesta. Vianočnú atmosféru umocňoval sneh a líčka trošku vyštípal aj mráz.

S pásmom o advente sa predstavili žiaci z Cirkevnej spojenej školy na Duchnovičovej ulici. Prítomným sa prihovorila tiež prednostka mestského úradu Jana Vasilcová: „Čas sviatočný a výnimočný, čas vianočných sviatkov sa pomaly blíži do našich domovov, rodín aj sŕdc. Dnes sa začína advent, čas na zamyslenie, stíšenie a rozjímanie. Som rada, že sme sa tu stretli a pokračujeme v tradícii zapaľovania prvej adventnej sviečky. Do nastávajúcich dní vám želám hlavne pevné zdravie. Tým najmladším šťastné detstvo, ich rodičom prácu a rodinnú pohodu a starším pokojnú starobu v kruhu svojich blízkych.“ S vianočnými koledami vystúpili aj Zemplínski heligonkári, ktorí zachovávajú a propagujú tradíciu hry na heligónke a akordeóne v spojitosti s interpretáciou našej krásnej zemplínskej ľudovej piesne. Pre najmenších účastníkov bolo pripravené aj malé prekvapenie v podobe sladkosti.

Utorok (5. december) bude patriť všetkým (dobrým) deťom. Na jednotlivé sídliská zavíta Mikuláš. Svoju trasu odštartuje na Sídlisku pod Sokolejom (pri ZŠ SNP) o 14:30 hod., nasledovať bude Sídlisko III (pri okresnom súde) o 15:15 hod., Sídlisko II/A (pri nákupnom centre Kameňolom) o 16:00 hod., Sídlisko I (Park Jednotka) o 16:45 hod. Na každom mieste bude Mikuláš 15 – 20 minút.

Podvečer o 18:00 hod. rozsvietime aj vianočnú jedličku na námestí pred MsKS. Všetci ste srdečne vítaní!

Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Prvá adventná nedeľa
« » Prvá adventná nedeľa
Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Jana Vasilcová, prednostka MsÚ Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Zemplínski heligonkári Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa Prvá adventná nedeľa

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 7206553
Počet návštev dnes: 6359