Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » STEFAN GNANDT – Z TVORBY s posolstvami života a smrti « späť

STEFAN GNANDT – Z TVORBY s posolstvami života a smrti

dátum aktualizácie: 09.05.2024 | počet zobrazení: 3 019

Prečítať nahlas

Koncertná sieň Vihorlatského múzea poskytla priestor na otvorenie vernisáže výstavy zahraničného výtvarníka Stefana Gnandta: „Stefan Gnandt – Z tvorby“. Autor pochádza z Rumunska, je zástupcom národnostnej menšiny Karpatských Nemcov, od roku 1988 žil a tvoril v Nemecku, od roku 2013 pokračuje v životnej a umeleckej púti v Maďarsku.

Milovníkov umenia, aj samotných umelcov, privítala folklórna spevácka skupina Zornica s Michalom Sijkom. Príhovory patrili Zuzane Koščovej (poverenej riadením Vihorlatského múzea), Dagmar Ungradyovej (kurátorke výstavy) a Miroslavovi Capovčákovi (kolegovi výtvarníka). Inštrumentálne klavírne vystúpenie predviedla Viktória Janušová, absolventka klavírneho odboru ZUŠ Alexandra Ljubinova v Medzilaborciach.

Stefan Gnandt je zakladajúcim členom umeleckého združenia Provinciart v rumunskom meste Carei a členom spolku výtvarných umelcov Rumunska. Od roku 1976 sa pravidelne konajú výstavy jeho diel na Zámku Károlyi (v meste Carei).

Hlavnou silou jeho diel je presná, expresívna, dynamická kresba, ktorou umelec začínal. V zmesi jeho výtvarných techník sú zastúpené kresba pastelom, uhlíkom, tušom, ceruzkou, ale aj akvarel, olej a kombinovaná technika.

Výstavnú kolekciu v Galerijnej sieni Oresta Dubaya vo Vihorlatskom múzeu tvorí 26 samostatných obrazov, ktoré umelec vytvoril technikou olej a akryl na plátne.

Stefan Gnandt vyjadruje svoje autentickosť použitím štítkov, písmen, čísel a statických prvkov. Vo svojej tvorbe vyjadruje posolstvá života a smrti, sakrálne motívy, vzťahy prírody a človeka, detí a rodičov, ľudskej dôstojnosti a potupy človeka človekom.

„Osobná dôstojnosť je najcennejším bohatstvom, ktoré človek vlastní,“ – Stefan Gnandt.

Výstava potrvá do 6. júna 2024.

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž)
« » Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž)
Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž) Stefan Gnandt - Z tvorby (vernisáž)

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8063386
Počet návštev dnes: 6615