Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » Po piatich rokoch nezabúdame... ALL FOR JAN « späť

Po piatich rokoch nezabúdame... ALL FOR JAN

dátum aktualizácie: 21.02.2023 | počet zobrazení: 10 201

Prečítať nahlas

Vražda, ktorá otriasla Slovenskom a obletela svet…
21. februára 2023 uplynulo presne päť rokov, kedy zavraždili investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu. Kým vykonávateľov ohavného činu už dostihla spravodlivosť, objednávatelia ostávajú nepotrestaní a ubolení rodiča denne navštevujú cintorín. Celé Slovensko čaká, ako proces nakoniec dopadne.

„Stále nám bliká nádej, že vďaka takým ľuďom ako boli Janko a Martinka, sa naučíme trocha viacej občianskej odvahy. Im to už život nevráti, ale my si z toho môžeme vziať príklad. Nie je ľahké bojovať proti zlu, oveľa ľahšie je schovať hlavu do piesku. Príklad odvážneho novinára a jeho priateľky nás učí byť viac odvážnejší… Dnes som začul vetu: – Obaja hľadali pravdu. Martinka v zemi, minulosti, histórii, Janko v súčasnosti. – Hľadať pravdu je našou povinnosťou. Nie je dôležitý počet, davy, ale úprimnosť srdca. Nie každý nám rozumie, ale to nie je dôvod, aby sme sa nepokúšali spraviť našu krajinu lepšou,“ konštatoval Ján Mičovský, protikorupčný aktivista, poslanec NR SR.

Z iniciatívy neformálneho združenia humenských občanov Príď a Poznaj sa napokon v utorok podvečer zišlo pri pamätníku Jána a Martiny pri knižnici viac než dve desiatky Humenčanov či návštevníkov z okolia. Zapálili sviečky a chvíľku ticho postáli.

Nechýbalo ani vedenie mesta či niektorí poslanci.
„Pred piatimi rokmi sa stala tragédia. Bola spolitizovaná, možno sú na ňu aj kontroverzné pohľady, ale stále si musíme uvedomiť, že hovoríme o obrovskej ľudskej tragédii. Stala sa symbolom občianskej aktivity, odvahy a z tohto pohľadu som rád, že aj v Humennom máme pamätník Jána a Martiny,“ konštatoval viceprimátor mesta Ondrej Babjarčík.

Keď sa nás tragédia nedotkne osobne, až tak ju nepociťujeme. Uctenie si obetí doby, korupcie je stále známkou občianskej odvahy.

Násilná smrť nikdy nemá zmysel!

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

All for Jan... päť rokov od vraždy
« » All for Jan... päť rokov od vraždy
All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy All for Jan... päť rokov od vraždy

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 7712836
Počet návštev dnes: 4555