Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » NOVÉ PARKOVISKO pre zamestnancov mäsokombinátu « späť

NOVÉ PARKOVISKO pre zamestnancov mäsokombinátu

dátum aktualizácie: 01.03.2023 | počet zobrazení: 4 063

Prečítať nahlas

Spoločnosť na výrobu mäsových výrobkov Mecom má v Humennom už dlhoročnú tradíciu. Závod, ktorý sídli na Poľnej ulici, nemal parkovisko, ktoré by kapacitne naplnilo odstavné plochy pre automobily svojich zamestnancov. Doteraz parkovali vozidlá pracovníkov na krajnici pozdĺž ulice alebo na nespevnenej štrkovej ploche.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyriešiť dlhodobý problém parkovania zamestnaneckých motorových vozidiel. Nové parkovisko zvýši bezpečnosť a takisto komfort pre našich pracovníkov. Budú parkovať na kvalitnej spevnenej ploche, ktorá bude čistá a pravidelne udržiavaná, v prípade sneženia je zabezpečené aj pravidelné odpratávanie snehu,“ povedal generálny riaditeľ Mecom Group Ladislav Čechovič.

„Doterajšie státie motorových vozidiel pozdĺž cesty nebolo bezpečné a som vďačný vedeniu spoločnosti za to, že aj teraz v týchto náročných časoch drahých energií a zdražovania ďalších vstupov investovali nemalé finančné prostriedky do výstavby nového kvalitného parkoviska. Je to najväčší zamestnávateľ v Humennom a som presvedčený, že zamestnanci a zároveň obyvatelia mesta tento krok naozaj ocenia,“ zhodnotil primátor mesta Humenné Miloš Meričko.

Parkovisko pre osobné motorové vozidlá má rozmery 54,5×31 metrov. K dispozícii je 76 parkovacích miest, z toho štyri sú vyhradené pre ťažko zdravotne postihnutých.

Plocha parkoviska je z krytu z cementobetónu, olemovaná obrubníkmi. Projektová dokumentácia riešila aj vonkajšie osvetlenie s LED svietidlami a ôsmimi stožiarmi s výložníkom. Taktiež disponuje bezpečnostným kamerovým systémom a spĺňa prísne ekologické požiadavky, pre prípad úniku olejov či motorových palív je jeho súčasťou aj lapač ropných látok.

„Na vybudovanie parkoviska sme najskôr museli od súkromnej osoby odkúpiť parcelu pred vstupom do závodu, následne sme zabezpečili výstavbu podložia, inštaláciu chráničky existujúceho plynovodného potrubia, vybudovali sme samotnú parkovaciu plochu a priviedli elektriku pre osvetlenie a kamerový systém. Investičné náklady predstavujú asi 150 tisíc eur,“ dodal Ladislav Čechovič.

V pláne je zrealizovať aj sadové úpravy, zatrávnenie. K parkovisku sa ešte v krátkom čase dobuduje aj kryté státie pre bicykle a dobíjacia stanica pre kolobežky a elektrobicykle.

Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Zamestnanci mäsokombinátu parkujú na novom parkovisku
« » Zamestnanci mäsokombinátu parkujú na novom parkovisku
Zamestnanci mäsokombinátu parkujú na novom parkovisku Slávnostné prestrihnutie pásky Zamestnanci mäsokombinátu parkujú na novom parkovisku Zamestnanci mäsokombinátu parkujú na novom parkovisku

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8385141
Počet návštev dnes: 6911