Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » KARPATSKÁ KRASLICA 2023 « späť

KARPATSKÁ KRASLICA 2023

dátum aktualizácie: 03.02.2023 | počet zobrazení: 2 568

Prečítať nahlas

Vihorlatské múzeum v Humennom vyhlasuje 31. ročník medzinárodnej súťažno-prezentačnej výstavy Karpatská kraslica 2023 a zároveň vyzýva autorov kraslíc z celého Slovenska a širokú verejnosť k aktívnej účasti v súťaži.

Čestným hosťom podujatia bude Múzeum kraslíc v ukrajinskom meste Kolomyja, ktoré je svojím zameraním jediné na svete. V situácii, v ktorej sa súčasná Ukrajina nachádza, chceme takto umožniť našim dlhoročným partnerom prezentovať svoje jedinečné kultúrne bohatstvo na Slovensku. Majstrovstvo ukrajinských krasličiarov chceme predstaviť na pôde nášho múzea nielen návštevníkom a nositeľom kultúrnej tradície zo Slovenska, ale aj obyvateľom Ukrajiny, ktorí museli nedobrovoľne opustiť svoju vlasť a takto im priblížiť malú, ale veľmi symbolickú časť ich domova.

Karpatská kraslica je tradičné a významné múzejné podujatie prezentujúce uchovávanie kultúrneho bohatstva karpatského regiónu s ohlasom u laickej a odbornej verejnosti. Snahou múzea je zároveň vyhľadávať tvorcov kraslíc a vytvárať priestor na tvorivú konfrontáciu, štúdium tradičnej kultúry, rozvoj tvorivosti a technickej zdatnosti detí, mládeže a dospelých z rôznych regiónov Slovenska a zahraničia. Každoročne prezentuje múzeum formou výstavy takmer tisíc kraslíc z niekoľkých krajín Európy s návštevnosťou okolo dva a pol tisíc až tritisíc návštevníkov v priebehu jedného mesiaca.

Do súťaže Karpatská kraslica 2023 sa môžu zapojiť autori bez vekového obmedzenia z územia Slovenska a zahraničia poskytnutím svojej kolekcie kraslíc (maximálne desať kusov kraslíc) vyhotovených na akomkoľvek podklade a akoukoľvek technikou zdobenia. Súťažné kolekcie je potrebné osobne alebo poštou doručiť do 1. marca spolu s Návratkou – Karpatská kraslica 2023 (www.muzeumhumenne.sk) na adresu Vihorlatského múzea v Humennom:

Vihorlatské múzeum v Humennom
Námestie slobody 1
066 01 Humenné

Vyhodnotenie súťaže odbornou porotou a slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční v rámci slávnostnej vernisáže výstavy Karpatská kraslica 2023 dňa 16. marca o 15:00 hod. v koncertnej sieni Vihorlatského múzea. Súťažné kolekcie kraslíc budú v rámci výstavy Karpatská kraslica 2023 vystavené v Galerijnej sieni Oresta Dubaya Vihorlatského múzea v Humennom od 16. marca do 30. apríla 2023.

Návratka – Karpatská kraslica 2023 a podrobné informácie o súťažných podmienkach sa nachádzajú na www.muzeumhumenne.sk /Aktuality /Karpatská kraslica 2023.
Informácie a kontakt: Tel. č.: +421 57 775 2240, e-mail: [email protected]

Jana Fedičová
Vihorlatské múzeum v Humennom

Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Karpatská kraslica 2023
Karpatská kraslica 2023

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8320944
Počet návštev dnes: 8697