Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » Dobrý deň, vitajte v Humennom! (ZŠ Kudlovská, Erasmus+) « späť

Dobrý deň, vitajte v Humennom! (ZŠ Kudlovská, Erasmus+)

dátum aktualizácie: 09.05.2023 | počet zobrazení: 7 787

Prečítať nahlas

Základná škola Kudlovská bola hostiteľskou školou pre partnerov zo Španielska a Portugalska, ktorí spoluparticipujú na projekte Erasmus+ s názvom Sm(art) robots – H(app)y kids (24. až 28. apríla).
Ako z názvu vyplýva, projekt je zameraný na prácu s robotmi, na programovanie robotov a zvládanie nielen jednoduchých, ale aj náročnejších úloh. Žiaci mali naprogramovať robotov tak, aby si pri stretnutí vymenili zopár fráz vo svojom, ale aj anglickom jazyku a zahrali hymnu. Úlohy zvládli ľudská i umelá inteligencia na jednotku.

Popri práci sme zahraničným spolužiakom ukázali školu, boli súčasťou niekoľkých vyučovacích hodín, mali možnosť sa podučiť stolnému tenisu i šachu. Nechýbala návšteva radnice s prijatím u viceprimátora mesta Ondreja Babjarčíka. Zahraniční partneri sa vyjadrili veľmi pozitívne na adresu nášho mesta i školy. Páčila sa im zeleň, výzdoba i čistota.

Geocaching je hra, prostredníctvom ktorej museli zahraniční žiaci plniť zadané úlohy, ktoré dostali, keď spoznávali mesto – napr. kúpiť 10 dkg salámy alebo nájsť kníhkupectvo a v ňom knihy od španielskeho a portugalského spisovateľa. V strede týždňa sme sa vybrali spoznávať Košice, pomáhal nám tamojší známy sprievodca pán Kolcún. V steelparku naši hostia na troch podlažiach mali možnosť vyskúšať zákonitosti fyziky a chémie, ale aj porozprávať sa s robotom. Štvrtok ponúkol čas na chvíle v prírode. Najprv výstupom na Jasenovský hrad, potom jazdou na koňoch, strieľaním z luku, ochutnávkou tradičných slovenských jedál a trávením príjemných chvíľ na ranči v Kamienke. Posledný deň sme sa ako domáci hostitelia pýšili prehliadkou kostola Všetkých svätých a Humenského kaštieľa.

Rozlúčili sme sa s prianím všetkého dobrého, šťastnej cesty a opätovného stretnutia!

Adriana Janošová,
ZŠ Kudlovská

Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné
« » Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné
Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné Erasmus+... ZŠ Kudlovská prezentovala Humenné

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8629227
Počet návštev dnes: 5641