Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » ĎAKUJEME veľmi pekne, PANI UČITEĽKA (základné umelecké školy) « späť

ĎAKUJEME veľmi pekne, PANI UČITEĽKA (základné umelecké školy)

dátum aktualizácie: 24.03.2023 | počet zobrazení: 7 064

Prečítať nahlas

V rámci Dňa učiteľov odovzdal primátor mesta Miloš Meričko ocenenia pre 4 pedagogických pracovníkov základných umeleckých škôl v meste Humenné.

Ľubica HODOVANCOVÁ
(ZUŠ Mierová)
Celý svoj pracovný život, až tridsaťpäť rokov, venovala tanečnému odboru. Založila súbor ľudového tanca Kolovrátok. So žiakmi účinkuje na podujatiach školy a mesta a zúčastňujú sa na celoslovenských súťažiach a festivaloch tanca, kde získavajú najvyššie ocenenia. Ľudovú kultúru nášho regiónu a Slovenska prezentovala na vystúpeniach v Holandsku. Mnohí jej absolventi dnes pôsobia v profesionálnych či amatérskych súboroch ľudového a moderného tanca.

Mgr. Viera KARASOVÁ
(SZUŠ Múza)
Je výbornou klaviristkou, skladateľkou, textárkou, speváčkou a učiteľkou hry na klavír. Interpretuje vlastnú tvorbu, ktorú si sama aranžuje i zhudobňuje, píše hudbu k filmovým dokumentom a aranžuje hudbu pre orchester Múzaband. Je autorkou projektu Užitočná škola. V roku 2006 získala ocenenie prezidenta SR Ivana Gašparoviča ako Študentská osobnosť Slovenska v kategórii umenie a kultúra. Bola súčasťou projektov ako je „Čítanie bez bariér“ vo Zvolene, 70. výročie Slovenskej knižnice pre nevidiacich v Levoči. Je autorkou hudby k filmu Páter Akvinas.

Mgr. Mária Rišková
(SZUŠ Via arto)
Trpezlivo a hravou formou pestuje v deťoch správne návyky, ktoré sú pre ich hudobný vývoj pri hre na zobcovej a priečnej flaute najdôležitejšie. Zapája sa do tvorby projektov v spolupráci s inštitúciami Iuventa, Fond na podporu umenia i Mesta Humenné. Úspešne pedagogicky vedie Flautový súbor Flautorello, ktorý získal dvakrát najvyššie ocenenie vo svojej kategórii Gelnický kľúč (2018 a 2019), zlaté pásmo na komornej celoštátnej súťaži Divertimento Musicale 2017 a na medzinárodnej súťaži Zahrajže nám píšťalôčka sa stal Laureátom súťaže v komornej hre.

Mgr. Vitalina POLDRUHÁKOVÁ
(SZUŠ Kudlovská)
Celý život ju sprevádza hra na husle. Na tunajšej základnej umeleckej škole stabilizovala husľovú triedu a podieľala sa na vytvorení detskej školskej ľudovej hudby. V súčasnosti sprevádza aj Ľudovú hudbu FS Chemlon na rôznych podujatiach. Jej žiaci sú úspešní na okresných a regionálnych kolách súťaží. Je členkou sprievodnej kapely školských tanečných kolektívov Folklórny súbor Chemlon, Chemloňáčik a Mužskej speváckej skupiny Hačure i krajanského súboru Nadeje Paríž vo Francúzsku.

Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Deň učiteľov 2023 - základné umelecké školy
« » Deň učiteľov 2023 - základné umelecké školy
Deň učiteľov 2023 - základné umelecké školy Deň učiteľov 2023 - Ľubica Hodovancová Deň učiteľov 2023 - Ľubica Hodovancová Deň učiteľov 2023 - Ľubica Hodovancová Deň učiteľov 2023 - Ľubica Hodovancová Deň učiteľov 2023 - Viera Karasová Deň učiteľov 2023 - Viera Karasová Deň učiteľov 2023 - Viera Karasová Deň učiteľov 2023 - Viera Karasová Deň učiteľov 2023 - Viera Karasová Deň učiteľov 2023 - Mária Rišková Deň učiteľov 2023 - Mária Rišková Deň učiteľov 2023 - Mária Rišková Deň učiteľov 2023 - Mária Rišková Deň učiteľov 2023 - Mária Rišková Deň učiteľov 2023 - Vitalina Poldruháková Deň učiteľov 2023 - Vitalina Poldruháková Deň učiteľov 2023 - Vitalina Poldruháková Deň učiteľov 2023 - Vitalina Poldruháková Deň učiteľov 2023 - Vitalina Poldruháková

Upútavky

Voľby 2022

Voľby 2022 viac

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 7265785
Počet návštev dnes: 2094