Aktuality a oznamy » Kultúra a spoločnosť » Balíčky rozdané, jedlička svieti « späť

Balíčky rozdané, jedlička svieti

dátum aktualizácie: 05.12.2023 | počet zobrazení: 7 473

Prečítať nahlas

Hádam každý z nás vie, či už mladšie alebo staršie ročníky, čo je potrebné urobiť v predvečer sviatku svätého Mikuláša, teda 5. decembra – vyčistiť si topánky a čakať sladkú odmenu. Platiť by to malo pre tých, čo celý rok poslúchali…

Najviac sa na Mikuláša tešia práve deti. Je to príležitosť, kedy môžu bradatému pánovi v červenom odeve zaspievať alebo zarecitovať a za odmenu si neskôr zamaškrtiť na dobrotách, čo od neho dostanú. Podstata tohto sviatku však tkvie predovšetkým v dobročinnosti a dobrosrdečnosti. Je spomienkou na jeho činy aj pomoc ľuďom v núdzi.

Humenských škôlkarov i školákov prišiel Mikuláš pozdraviť priamo k ich príbytkom, na sídliská. Jeho kroky najprv smerovali na Sídlisko pod Sokolejom, odtiaľ pokračoval na Sídlisko III, pozdravil detičky na Sídlisku II/A a napokon zavítal na najstaršie sídlisko v meste. O spev či básničku núdza nebola a sladké odmeny sa s radosťou rozdávali.

Podvečer patril dôležitej udalosti, ktorú si nenechali ujsť malí aj veľkí, rodičia či starkí. Dokonca ani samotný Mikuláš, ktorý prišiel s pomocníkmi – anjelom, čertom a škriatkom. Námestie pred Mestským kultúrnym strediskom sa zaplnilo a všetci spoločne na čele s primátorom mesta Milošom Meričkom odpočítali rozsvietenie našej jedličky, ktorá nám bude počas adventného obdobia i po ňom prinášať radosť a potešenie.

Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Rozsvietenie vianočného stromčeka
« » Rozsvietenie vianočného stromčeka
Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietený vianočný stromček Mikuláš na sídliskách Mikuláš na sídliskách Mikuláš na sídliskách Mikuláš na sídliskách Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka Rozsvietenie vianočného stromčeka

Upútavky

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ

Záznamy HNTV z rokovaní MsZ viac

Mobilná aplikácia mesta Humenné

Mobilná aplikácia mesta Humenné viac

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE

Parkovné aj prostredníctvom APLIKÁCIE viac

Odkaz pre humenskú radnicu

Odkaz pre humenskú radnicu viac

Miestne dane a poplatky

Miestne dane a poplatky viac

UMR Humenné

UMR Humenné viac

Register dotácií schválených komisiami MsZ

Register dotácií schválených komisiami MsZ viac

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY

PORADOVNÍK ŽIADATEĽOV O ZABEZPEČENIE POSKYTOVANIA SOCIÁLNEJ SLUŽBY viac

Poradovník prideľovania bytov

Poradovník prideľovania bytov viac

Ministerstvo školstva

Ministerstvo školstva viac

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom

Rekonštrukcia multifunkčného športového areálu na Laboreckej 1893/66 v Humennom viac

Mesto Humenné

Kontakt:

Kukorelliho 1501/34
066 28   Humenné
Slovenská republika


Počet návštev od 18.09.2011: 8674854
Počet návštev dnes: 7787