Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Humenskí terénni sociálni pracovníci naďalej zvyšujú svoju kvalifikáciu

Humenskí terénni sociálni pracovníci naďalej zvyšujú svoju kvalifikáciu

V predošlých týždňoch absolvovali humenskí terénni sociálni pracovníci vzdelávacie školenia, ktoré boli zamerané na rozširovanie vedomostí a odborných zručností pre terénnych pracovníkov. Tieto školenia sa realizovali na rôznych miestach, napríklad aj v Spišskej Novej Vsi, Michalovciach a Vranove nad Topľou.
Témy boli zamerané na aplikovanú psychológiu v sociálne vylúčených komunitách, sociálna politika a legislatíva, sociálno patologické javy.

Získané vedomosti sme aplikovali priamo do terénu, napr. šírenie osvety proti závislosti od návykových látok. Na základe intenzívnej práce terénnych pracovníkov sa v osade Podskalka eliminujú sociálno – patologické javy. Pokračovať v týchto aktivitách budeme onedlho aj v nových priestoroch komunitného centra, kde chceme realizovať skupinové stretnutia.

Cieľom práce terénnych sociálnych pracovníkov zostáva poskytovanie terénnej sociálnej práce a terénnej práce, ktoré budú prispievať k zamestnateľnosti a zamestnanosti príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít. Táto časť obyvateľstva má sťažený prístup k službám zamestnanosti a ďalším verejným službám a tiež čelí rôznym bariérám pre vstup na trh práce. Pôsobenie terénnych sociálnych pracovníkov a terénnych pracovníkov má pomáhať tieto bariéry prekonávať, najmä prostredníctvom riešenia sociálnych problémov jednotlivcov a rodín žijúcich v marginalizovaných rómskych komunitách, zlepšovaním informovanosti, zvyšovaním finančnej gramotnosti, pomocou pri riešení problémov súvisiacich s exekúciami a pri oddlžovaní, pri rôznych sociálnych problémoch súvisiacich s prevenčnými aktivitami a elimináciou príčin sociálneho vylúčenia.

Text: Terénni sociálni pracovníci

Terenní soc. pracovníci 2019 certifikát

« späť

aktualizácia: 05.11.2019 | počet zobrazení: 1804

Počet návštev od 18.09.2011: 3505057
Počet návštev dnes: 489
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie