Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Miloslav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Futbalový štadión postupne rastie do výšky, primátorku potešil postup rekonštrukčných prác

Futbalový štadión postupne rastie do výšky, primátorku potešil postup rekonštrukčných prác

Rekonštrukcia futbalového štadióna na Chemlonskej ulici je najväčšou investičnou akciou súčasného vedenia mesta v tomto volebnom období. Vďaka tomu sa dlhodobo chátrajúcemu futbalovému štadiónu, na ktorom sa kedysi hrali aj zápasy v európskych pohárových súťažiach, postupne vracia život. Na aktuálny stav jeho rekonštrukcie sa začiatkom týždňa v rámci kontrolného dňa pozrela aj primátorka Jana Vaľová (Smer – SD) spolu s pracovníkmi Odboru výstavby a územného plánovania Mestského úradu v Humennom a realizátorom stavby.


Stavebné práce na pokračovaní rekonštrukcie sa začali 26. júla 2017, keď sa urobili rozvody pre zabudovaný zavlažovací, drenážny a odvodňovací systém. Dodávateľská spoločnosť SEDA Sport už zmontovala aj oceľové konštrukcie východnej tribúny označenej ako tribúna „B“, kde sa zmestí 874 divákov na sedadlách v oddelených sektoroch pre domácich aj hosťujúcich fanúšikov. Rovnako aj hlavná tribúna „A“ sa už postupne „ťahá“ do výšky. Na nej už boli osadené základové pätky a zmontované nosné konštrukcie tribún pre 893 divákov, VIP hostí a zástupcov médií. Celkovo bude na tribúnach spolu 1767 miest na sedenie, do budúcnosti je možné rozšíriť divácku kapacitu štadióna až na dvojnásobok.


Aj nová prevádzková budova so špičkovým zázemím
Zároveň na druhej strane hlavnej hracej plochy sa už realizuje stavba dvojposchodovej prevádzkovej budovy. Budú sa tam nachádzať hráčske šatne, sociálne zariadenia, rozcvičovňa, šatne pre rozhodcov s vlastným hygienickým zázemím, miestnosti pre delegáta zápasu, na dopingovú kontrolu, pre maséra, pracovňa trénera a ošetrovňa. Okrem toho v prevádzkovej budove budú priestory pre novinárov, televízne štúdio, VIP hostí, konferenčná miestnosť a spoločenská viacúčelová miestnosť. V severnej časti areálu sa už postavila aj doplnková budova, kde bude neskôr sídliť jeden z dvoch bufetov. Zároveň tam budú aj toalety, miestnosť prvej pomoci pre návštevníkov a vytvoril sa tam aj priestor pre pokladňu.


Primátorka počas kontrolného dňa vyjadrila spokojnosť s doterajším priebehom rekonštrukčných prác. Ako uviedla, ak chceme zachovať celistvosť okolitého prostredia, ulíc a hlavne športovej zóny, kde sa už nachádza kúpalisko, mestská športová hala a zimný štadión, muselo sa najprv pristúpiť k zbúraniu starého futbalového štadióna a až následne sa mohlo začať so samotnou výstavbou. Stavebné úpravy na štadióne by sa podľa nej mohli skončiť začiatkom budúceho roka a nevylúčila, že by ho naše áčko mohlo začať využívať už v lete 2018.


J. Vaľová: Som rada, že sa FK Humenné tak dobre darí
„Som rada, že od nástupu nového vedenia FK Humenné, sa darí nielen seniorom, ktorí už postúpili o súťaž vyššie a momentálne sú na čele IV. ligy, ale že veľkú radosť z futbalu zažíva aj 240 detí v našich mládežníckych kategóriách. Našim starším a mladším žiakom v kategóriách U15 až U12 sa podaril vybojovať návrat do I. ligy a verím, že ďalšie postupové oslavy by mohlo zažiť aj naše áčko. Dúfam, že sa humenskému futbalu bude dariť aj v budúcnosti až tak, že budeme mať príjemné starosti, aby sa zmestili všetci fanúšikovia na tribúny. Ak sa nám kvalitnou hrou a výsledkami podarí pritiahnuť na štadión dostatočný počet fanúšikov, nevylučujeme, že zvážime aj zvýšenie kapacity tribún,“ uviedla primátorka.


Humenné sa ešte v roku 2015 zaradilo medzi 21 miest na Slovensku, ktoré sa zapojili do projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby dvadsaťjeden futbalových štadiónov. Tie v spolupráci so štátom odštartoval Slovenský futbalový zväz (SFZ) pod vedením jeho prezidenta Jána Kováčika. SFZ poskytlo ako nefinančný vklad mestu oceľové konštrukcie tribún, ktoré už stoja na štadióne. Radnica okrem toho z vlastných zdrojov postupne realizuje ďalšie už spomínané rekonštrukčné práce a celkovú modernizáciu futbalového stánku.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 06.10.2017 | počet zobrazení: 14982

Počet návštev od 18.09.2011: 3121119
Počet návštev dnes: 1292
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie