Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Valér


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Do škôl starší žiaci teraz nepôjdu

Do škôl starší žiaci teraz nepôjdu

Na základe rozhodnutia Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR zo 7. decembra 2020 bolo umožnené žiakom II. stupňa základných škôl a žiakom umeleckých škôl nastúpiť znova na prezenčnú formu vyučovacieho procesu po splnení určitých podmienok. Tie sú vyjadrené v manuáli pre základné školy, ktoré vydalo ministerstvo školstva v súčinnosti s vyhláškou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.


Podľa týchto informácií mesto Humenné v spolupráci so základnými školami a základnou umeleckou školou zrealizovalo prieskum. Zákonní zástupcovia detí sa mali vyjadriť, či súhlasia s prezenčnou výučbou, testovaním svojich detí a testovaním seba. Riaditelia škôl odpovede sumarizovali, pričom výsledkom bolo, že rodičia uprednostňujú výučbu dištančnou formou, teda online. Súhlasili, aby sa ich deti vzdelávali do začiatku vianočných prázdnin doma.


„Je všeobecná vôľa, aby sa prezenčná forma vyučovania znovu rozbehla až v januári 2021 po ukončení vianočných prázdnin. Do prieskumu sa zapojili rodičia zo všetkých škôl v pôsobnosti mesta. Sumárne viac než 60 percent rodičov svojím názorom preferovalo doterajšiu dištančnú formu vyučovania,“ poznamenala Jana Vasilcová, vedúca odboru školstva, kultúry, mládeže a športu.


Mesto Humenné sa teda rozhodlo pokračovať na II. stupni ZŠ a v ZUŠ v online spôsobe vyučovania. Dištančné vzdelávanie prebieha bez problémov, učitelia so žiakmi ho zvládajú, s týmto spôsobom fungovania škôl sa aktuálne stotožňuje aj zriaďovateľ.


Základné školy okrem iného argumentovali, že nástup žiakov II. stupňa do školy na niekoľko dní sa nevyplatí. Stanovisko opierajú o veľmi dobre nastavené dištančné vzdelávanie v plnom rozsahu. Nemá zmysel ho prerušiť na niekoľko dní a vyučovať žiakov prezenčne a dištančne, zaťažovať učiteľov oboma spôsobmi, keďže nie všetci by nastúpili do školy.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Lavice Lavice
aktualizácia: 10.12.2020 | počet zobrazení: 837

Počet návštev od 18.09.2011: 3735516
Počet návštev dnes: 1689
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie