« späť
Aktuality a oznamy » DNI MESTA HUMENNÉ. Deň prvý zaplnil námestie

DNI MESTA HUMENNÉ. Deň prvý zaplnil námestie

Dopoludnie zamračené a upršané… popoludnie už Humenčanom prialo a slnečné lúče ponúkli príjemné počasie. Oslavy 705. výročia prvej písomnej zmienky o meste Humenné odštartovali slávnostným zasadnutím Mestského zastupiteľstva v estrádnej sále Mestského kultúrneho strediska (MsKS).


Kultúrny program prvého dňa bol v úvode venovaný deťom. Námestie pred MsKS hýrilo bublinkami a najmenší sa vyšantili na šou, ktorú pre nich prichystal Mr. Bubble. Prezentácia kynologickej disciplíny agility zabavila prítomných a ukázala, čo dokážu štyri šikovné psíky so svojimi majiteľmi. Po predstavení mažoretiek Amazoniek bolo na programe slávnostné otvorenie Dní mesta Humenné.


„Dnes, ale aj nasledujúce dva dni sa nesú v znamení Pamätných dní mesta Humenné. Veľmi sa teším, že pozvanie prijali aj naši zahraniční partneri z družobných a partnerských miest. Zároveň sa už tridsiaty prvý krát otvorili brány pre tradičný Humenský jarmok a výsady pre konanie jarmokov mesto získalo už v 17. storočí. Čaká nás bohatý kultúrny program. Verím, že si v ňom každý nájde to svoje,“ povedal primátor mesta Miloš Meričko.


Prítomným sa prihovorili aj zástupcovia partnerských miest Jaslo (Poľsko), Mátészalka (Maďarsko), Perečín a Užhorod (Ukrajina).


Podvečer už pódium patrilo východniarskej kapele Sám sebou, ktorú tvoria traja muži od Spišskej Novej Vsi. Spevácky zbor mesta Humenné a dievčenský komorný zbor Young Voices zo SZUŠ Múza vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru. Hlasy speváčok a spevákov sa niesli severnou časťou pešej zóny. Zazneli známe slovenské i zahraničné skladby.


Spolu či Dovtedy, … nespieval len Adam Ďurica, hlavná hviezda piatkového večera, ale aj plné námestie. Do povedomia sa dostal vďaka úspešnej účasti na prvom ročníku speváckej súťaže Slovensko hľadá Superstar. Dnes je obľúbený nielen u mladšej, ale aj staršej generácie.


Počas druhého dňa osláv sa môžete tešiť na divadlo, domáce zvieratká, tanec. Koncertovať bude Alan Murin a raper EGO.


Všetci ste srdečne vítaní!


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Koncert Adama Ďuricu Koncert Adama Ďuricu
« predchádzajúci Koncert Adama Ďuricu Adam Ďurica a Young Voices Slávnostné otvorenie Dní mesta Humenné 2022 Koncert Adama Ďuricu Koncert Adama Ďuricu Príhovor primátora mesta Miloša Merička
aktualizácia: 14.09.2022 | počet zobrazení: 2708

Počet návštev od 18.09.2011: 4568996
Počet návštev dnes: 163
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie