« späť
Aktuality a oznamy » CYKLORAŇAJKY chutné i poučné

CYKLORAŇAJKY chutné i poučné

Mesto Humenné pripravilo v stredu 21. septembra bohaté „cykloraňajky“ pre všetkých cyklistov (ale aj peších). Samospráva rozložila svoj stánok na pešej zóne pri Fontáne lásky od 8:00 do 10:00 hod., ponúkala sa káva alebo čaj, sladké raňajky (ovocné šatôčky rôznych chutí a náplní), pre mladších keksy, džús, vybrať si záujemca mohol aj ovocie. Cyklisti si podľa vlastného rozhodnutia odniesli aj darčeky, ktoré im pomôžu pri presune na dvoch kolesách (reflexné pomôcky, zvončeky, kryty na sedadlo proti dažďu, tašky a pod.).


Počas vymedzených dvoch hodín si pochutilo na cykloraňajkách približne sto záujemcov všetkých vekových kategórii.


Aj toto podujatie v rámci Európskeho týždňa mobility (16. až 22. septembra) prezentovalo snahu zvyšovania povedomia o udržateľnej mestskej mobilite či podpore zmeny správania sa v prospech aktívnej mobility, verejnej dopravy a iných čistých inteligentných dopravných riešení. Táto aktivita mesta Humenné bola prítomným aj vysvetľovaná.


Ústrednou témou aktuálneho ročníka kampane je „Lepšia dostupnosť“, mottom „Cestujme zodpovedne“. Na Slovensku koordinuje program kampane na národnej úrovni Slovenská agentúra životného prostredia.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Cykloraňajky 2022 - Európsky týždeň mobility v Humennom Cykloraňajky 2022 - Európsky týždeň mobility v Humennom
« predchádzajúci Cykloraňajky 2022 - Európsky týždeň mobility v Humennom Cykloraňajky 2022 - Európsky týždeň mobility v Humennom Cykloraňajky 2022 - Európsky týždeň mobility v Humennom Cykloraňajky 2022 - Európsky týždeň mobility v Humennom Cykloraňajky 2022 - Európsky týždeň mobility v Humennom Cykloraňajky 2022 - Európsky týždeň mobility v Humennom
aktualizácia: 22.09.2022 | počet zobrazení: 2548

Počet návštev od 18.09.2011: 4569040
Počet návštev dnes: 207
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie