Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Február   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

meniny má Alexander


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Ander z Košíc v októbri, West Side Story zrušené

Ander z Košíc v októbri, West Side Story zrušené

Mestské kultúrne stredisko (MsKS) avizuje úsporné opatrenia na úrovni 20%. Okrem energetických škrtov či znížení výdavkov na všeobecný materiál, bola zrušená oprava únikového schodiska v zadnej časti budovy, presunuté, resp. zrušené sú kultúrne podujatia avizované v najbližších mesiacoch.


Naopak realizovať sa musí aj v aktuálnej situácii projekt Stabilného hasiaceho zariadenia. Revízna správa umožňuje MsKS činnosť len do konca júna. Bez tohto opatrenia nemôže byť budova v aktívnej prevádzke.


V prvej polovici kalendárneho roka sa ešte v predstihu vypredali v Humennom štyri predstavenia – Kollárovci (19.4.), Radošinske naivné divadlo/Čo sa sníva trpaslíkom (15.5.), West Side Story (18.5.) a Ander z Košíc (26.4.). „Muzikál West Side Story je zrušený, jeho manažment sa vyjadril, že do úvahy v preloženom termíne pripadá maximálne Prešov. Zaplatené vstupné teda budeme musieť vrátiť. Naopak ľudový zabávač Ander z Košíc má vystúpenie u nás už presunuté na október. Náhradný termín hľadáme aj v prípade Kollárovcov a Radošinskeho naivného divadla," poznamenala Marta Helemiková.


Aktuálne zamestnanci MsKS delia svoju pracovnú náplň na dobrovoľnícku činnosť, opravy a administratívu. „Ženy šijú rúška, chlapi opravujú na amfiteátri lavičky, nasleduje plot, popri tom hygienické maľby," dodala riaditeľka MsKS.


Ako bude v lete pokračovať kultúrny život na Slovensku, veľmi ťažko predpovedať. Skôr sa natíska odpoveď, že nebude žiaden, pretože podľa prognóz vyvrcholenia pandémie koronavírusu na Slovensku v polovici júla neznamená, že v auguste sa život vráti do úplného normálu. Je už známe, že Humenské Švejkove dni termínovo pripnuté k máju sa konať nebudú. Stále visí otáznik nad Pamätnými dňami mesta Humenné, ktoré sa majú konať v septembri.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Marta Helemiková Marta Helemiková
« predchádzajúci Marta Helemiková Ander z Košíc Kollárovci Radošinske naivné divadlo nasledujúci »
aktualizácia: 02.04.2020 | počet zobrazení: 2852

Počet návštev od 18.09.2011: 3611459
Počet návštev dnes: 899
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie