V reprezentačných priestoroch humenského kaštieľa, dominanty nášho mesta, sa odohrala slávnostná hokejová chvíľa.
V obradnej sieni sa zišli predstavitelia HC 19 Humenné – hokejisti, tréneri, vedenie klubu i technický personál A-mužstva, tí všetci si prevzali strieborné medaily za 2. miesto v TIPOS SHL 2025/2026. Významnú chvíľu pečatili aj podpisom do Pamätnej knihy mesta Humenné.
Za vzornú reprezentáciu mesta Humenné poďakoval hokejistom primátor
mesta Miloš Meričko.
„Už teraz vám chcem poďakovať za výbornú sezónu, príkladnú
reprezentáciu mesta Humenné. Začnem striebrom v Slovenskom pohári, teraz
striebro v dlhodobej súťaži TIPOS Slovenskej hokejovej ligy 2025/2026. Ešte
však nemáme koniec. Všetci vnímame náš postup do baráže o extraligu,
chceme spraviť úspešne aj posledný krok. Celé mesto dnes stojí za vami, za
hokejistami! Prosím, choďte za svojím snom a vybojujte pre naše Humenné
opäť extraligu! Do tretice trebárs opäť aj druhým miestom. Sme
s vami!“ adresoval prítomným slová primátor mesta.
Medaily odovzdávali s Milošom Meričkom aj zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja – Rastislav Konečný (riaditeľ Športového oddelenia SZĽH) a Andrej Šťastný (zástupca Športového oddelenia SZĽH).
Blahoželáme!
Po druhom mieste v Slovenskom pohári máme striebro za dlhodobú súťaž 2025/2026. Kiežby bolo ešte jedno druhé miesto – barážové!
Držíme palce!
Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad








































































