V stredu 18.marca 2026 prebehlo na pôde mesta prijatie študentov
Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho a ich hostí z chorvátskeho Gimnazija
Sesvete. V zasadačke Mestského zastupiteľstva ich prijal zástupca
primátora mesta Ing. Ondrej Babjarčík, s ktorým spoločne diskutovali
o nosnej téme projektu – dobrovoľníctve. Gymnázium sv. Jána
Zlatoústeho sa dlhodobo venuje rôznym zahraničným výmenným pobytom
v rámci programu Erasmus+.
Ing. Ondrej Babjarčík vyzdvihol neoceniteľnú pomoc dobrovoľníkov pri
organizácii podujatí v rámci aktivít mesta. Aj žiaci, ktorí sami
participovali na akciách, potvrdili prínos pre svoj osobný rozvoj.
Slovenskí a chorvátski žiaci v Humennom spoznávajú rôzne formy
dobrovoľníctva: aktivity Slovenského červeného kríža, pomoc zvieratám
v útulku, starším ľuďom, prácu s deťmi a mládežou či organizovanie
finančných zbierok.
Možností, ako môže jednotlivec pomôcť svojej komunite, je veľmi veľa a
rok 2026, ktorý OSN vyhlásila za Medzinárodný rok dobrovoľníctva, určite
prinesie mnoho príležitostí pre všetkých obyvateľov mesta Humenné.
Mgr. Ema Jarošová
Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho










