Posledný zápas roka 2025 mal svoj dátum 30. decembra. Na HC 19 Humenné čakal bratislavský súper.
HC 19 Humenné – TEBS Bratislava 5:1 (3:1,2:0,0:0)
Góly: 4. Pavúk (Vaško), 8. Linet (Pavúk, Krajňák), 9. Vaško (Pišoja),
23. Vaško (Žitný, Novota), 33. Borov (Krajňák) – 16. Bodnár
Strely: 32:27
Vylúčení: 4:3 na 2 min., navyše Vs. Kurovskyi (HE) na 2+2, pres.: 2:1,
osl.: 1:0
Rozh.: Korba, Smrek
Divákov: 1 620
HC 19 Humenné:
Hurčík – Cibák, Zekucia, Vaško, Vrábeľ, Žitný – Jacko, Pavúk,
Borov, Krajňák, Vaculík – Novota, Pišoja, Toma, Linet, Sokoli – Serov,
Godžák, Vsevolod Kurovskyi, Vladyslav Kurovskyi, Synák
Priebeh:
Skvelej atmosfére zásluhou fanklubu sa v úvode podobal aj humenský výkon
na ľade. Zo šiestich striel inkasoval Rafaj tri góly a šiel na
striedačku… Hľadisko po prvýkrát jasalo v 4. min. po strele Pavúka od
modrej čiary, radosť priniesla aj prvá humenská presilovka, v 9. min. bolo
3:0, hostia siahli k oddychovému času a do bratislavskej svätyne prišiel
Vojvoda. Psychicky sa chytil súper v presilovke, Hurčík inkasoval 5 sekúnd
pred naskočením Kurovskeho na ľad. V početnej výhode sa tešili opäť aj
Humenčania, keď bol v 34. min. vylúčený Kurovskyi na 2+2 min., unikol od
polovice klziska Borov a blafákom stanovil na 5:1. Dlhé oslabenie „levy“
vydržali bez ujmy, v III. tretine prečkali aj dve klasické bratislavské
presilovky. Potešil výsledok i atmosféra v hľadisku.
Marcel Šimurda (asistent, HC 19 Humenné)
„Do zápasu sme vstúpili vynikajúco, prvých desať minút bolo z našej
strany excelentných. Súper vzal tajm, my sme sa zabrzdili, čo viedlo k tomu,
že po prvej tretine padli v šatni aj tvrdé slová. Som rád, že sme sa
vrátili k hre, ktorú sme mali v úvode. Zápas sme si napokon skúsene
kontrolovali. Ďakujem divákom, fankubu, spolu vytvorili vynikajúcu
atmosféru. Myslím, že to bola dôstojná rozlúčka s rokom
rokom 2025.“
Michal Hreus (TEBS Bratislava)
„Zápas bol v úvode herne fajn, ale inkasovali sme až príliš lacné tri
góly. Po výmene brankárov sa to zlepšilo, tlačili sme sa do súpera, do
jeho pásma, mali sme aj dobrú útočnú fázu, ale trpíme na koncovku.
Domáci brankár predviedol veľmi dobrý výkon, v niektorých momentoch mal
aj šťastie, čo však patrí k jeho dobrému zápasu patrí. Po dlhej ceste
sme mali dobrý pohyb, ťažko chlapcom v tomto niečo vytknúť, ale
presilovky i efektivita nás stáli lepší výsledok. Keď máme
štvorminútovú presilovku, namiesto gólu aspoň na 4:2 inkasujeme na 5:1,
ťažko sa potom dostať do diania. Domáci si už výhru postrážili.“
Všetko dobré v roku 2026!
Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad












