Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Január   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Bohuš


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Samospráva mesta » Projekty financované EÚ » Terénna práca » Terénni sociálni pracovníci po roku bilancujú

Terénni sociálni pracovníci po roku bilancujú

Prešiel rok, čo na Podskalke začala práca 2 terénnych pracovníkov a 4 asistentov v rámci Národného projektu. Národný projekt Terénna sociálna práca v obciach, ktorý sa realizuje v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia, zásadným spôsobom mení a skvalitňuje výkon terénnej sociálnej práce, odbremeňuje obce od administratívy a znižuje náklady na ňu.

Terénnu sociálnu prácu by som prirovnal k ontogenéze vývoja ako pomalú a systematickú. Ide o pomalý proces, pri ktorom sa pracuje s marginalizovanou skupinou. Hľadanie možností a alternatív práce k určitým zmenám v prospech spoločenských zmien v edukácii Rómov Podskalky.

V prvom rade sme museli nadviazať potrebnú spoluprácu s ÚPSVaR, Sociálnou poisťovňou, štátnou políciou, mestskou políciou, základnými školami, detskými lekármi pri riešení očkovania detí. Takisto sa musela zlepšiť spolupráca s Technickými službami mesta Humenné, DDS Továrne a ďalšími, detskými domovmi, červeným krížom, Úniou žien Valaškovce.

Práca terénnych pracovníkov a ich asistentov pozostáva najmä z vybavovania administratívnych záležitostí, ako je písanie odvolaní, splátkových kalendárov, riešenie exekúcií, vypisovanie tlačív pre úrady a iné. Táto práca nám zaberie viac ako polovicu času.

Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí nám podali pomocnú ruku – zamestnancom Mestskému úradu v Humennom, počnúc primátorkou mesta, vedúcim všetkých odborov mestského úradu. Pracovníkom ÚPSVaR Humenné, predovšetkým riaditeľke Odboru sociálnych vecí a rodiny a vedúcej oddelenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Naše poďakovanie patrí aj prednostovi Obvodnému úradu Humenné, ktorý nám v zimnom období podal pomocnú ruku. Ďakujeme riaditeľom škôl, lekárom, polícii a ďalším, ktorým nie je ľahostajný život znevýhodnenej skupiny obyvateľstva.

Cieľom národného projektu Terénna sociálna práca v obciach, ktorý sa realizuje v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia je zmiernenie sociálneho vylúčenia a zlepšenie životných podmienok obyvateľov osady Podskalka zavádzaním a rozvojom terénnej sociálnej práce. Zlepšenie životnej situácie marginalizovanej rómskej komunity, zníženie sociálnej deprivácie prostredníctvom permanentnej sociálnej práce v prirodzenom rodinnom, otvorenom prostredí, ako aj zlepšenie integrácie rómskej komunity do majoritnej spoločnosti. 


Mgr. Šinal Ľubomír

terénny sociálny pracovník

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 22.05.2013 | počet zobrazení: 29721

Počet návštev od 18.09.2011: 2866607
Počet návštev dnes: 1159
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie