Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (34,79%)
 
nie (31,55%)
 
mňa to nezaujíma (33,66%)
 
Celkový počet hlasov: 1328

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Klaudia
Deň boja za slobodu a demokraciu


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Zvýšiť počet športujúcich mladých ľudí v Humennom je hlavným cieľom Koncepcie športu

Zvýšiť počet športujúcich mladých ľudí v Humennom je hlavným cieľom Koncepcie športu

Šport v meste Humenné a pohybové aktivity vôbec, sú neoddeliteľnou súčasťou životného štýlu moderného človeka súčasnosti, a teda mali by byť súčasťou života aj všetkých občanov nášho mesta. Preto sa v stredu 20. marca uskutočnila na pôde Mestského úradu v Humennom Konferencia športových klubov v rámci Komisie športu, ktorej sa zúčastnili viaceré humenské športové kluby aj primátor mesta Miloš Meričko.


Súčasný šport predstavuje prostriedok rozvoja spoločnosti, upevňuje zdravie človeka, je prostriedkom boja proti rasizmu, drogám a intolerancii, zvyšuje národné povedomie a vlastenectvo, propaguje región, je prostriedkom trávenia voľného času, a tiež dynamicky sa rozvíjajúcim ekonomickým odvetvím. Pravidelná telovýchovná a športová činnosť, či už v rekreačnej, výkonnostnej alebo vo vrcholovej podobe realizácie, vedie všetky vekové kategórie k vytváraniu si pozitívnych zdravotných, hygienických a sociálnych návykov, ktoré smerujú k zdravému štýlu života a vyššej fyzickej zdatnosti a výkonnosti. To je dôvod, aby aj v našom meste sme športu a jeho podmienkam venovali mimoriadnu pozornosť.


Konferencia športových klubov
V tomto prípade sa v rámci Konferencie športových klubov hovorilo o vytvorení tzv. Koncepcie športu, ktorej základným cieľom by bolo zvýšenie počtu športujúcich mladých ľudí a celkové pozdvihnutie športovej činnosti. Predseda Komisie športu, Branislav Čekovský, v tomto prípade oboznámil prítomných s aktuálnymi informáciami z oblasti športu, a to napr. že v našom meste je 4 180 obyvateľov vo veku 5 až 19 rokov, z ktorých iba 600 Humenčanov je registrovaných v rôznych športových kluboch. Na margo tejto informácie by pripravovaná športová koncepcia mala za cieľ zvýšiť toto číslo až na 1 200, a to hlavne čo sa mládeže týka. Okrem toho je potrebné, aby si mesto budovalo aj seniorské družstvá, a to najmä z odchovancov mesta, ktorí predstavujú pre deti a mládež športové vzory.


Cesta k úspechu
Podľa Čekovského je cestou k úspešnej Koncepcii športu kvalitná spolupráca humenskej samosprávy so športovými klubmi, školami a odbornou verejnosťou a obyvateľstvom. Hlavným kritériom koncepcie je správne rozdelenie finančných prostriedkov pre jednotlivé kluby. Okrem toho je dôležité aj kvalitné vybavenie športovísk a dostatok trénerov, ktorí by sa deťom a mládeži venovali. Koncepcia športu má teda ambície poukázať na aktuálny stav úrovne športu na školách a v športových kluboch s načrtnutím zámerov rozvoja pre najbližšiu budúcnosť.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 26.03.2019 | počet zobrazení: 1061

Počet návštev od 18.09.2011: 2794134
Počet návštev dnes: 96
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie