Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Berta


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Zvonimir Vila predstavil svoje diela vrátane „levieho loga“ na vernisáži

Zvonimir Vila predstavil svoje diela vrátane „levieho loga“ na vernisáži

Veľký záujem Humenčanov, ale aj mnohých návštevníkov osláv 700. výročia založenia nášho mesta vzbudilo nové reprezentačné logo a poštová známka s originálnym vyobrazením k tejto významnej udalosti, ktorú od štvrtka slávime v Humennom. Ich autorom je známy chorvátsky umelec Zvonimir Vila pochádzajúci z nášho partnerského mesta Šibenik, ktorý nielen tieto svoje umelecké diela prišiel predstaviť do nášho mesta. V úvodný deň osláv Pamätných dní mesta sa uskutočnila aj vernisáž jeho diel pod názvom Humenné v technike mediryt v Mestskom kultúrnom stredisku. Vernisáž tu potrvá ešte dva týždne.


Slová obdivu mu adresoval aj exprezident Gašparovič
Slová uznania a obdivu sa tento chorvátsky umelec dočkal počas vernisáže aj od bývalého prezidenta SR a čestného občana nášho mesta Ivana Gašparoviča. Ten vyzdvihol umeleckú úroveň známky, kresieb a rytín, ktoré mal možnosť uvidieť a slovami chvály nešetril ani na spomínané logo. „Som rád, že som mohol byť na takej krásnej výstave. Veľmi sa mi páči tvorba pána Vilu a aj reprezentačné logo, či ďalšie skvostné diela, ktoré vytvoril pre oslavy 700. výročia mesta.“


Primátorka ocenila, že majster našiel pre svoje diela námety v Humennom
Primátorka mesta Jana Vaľová, pre ktorú Z. Vila špeciálne zhotovil jej portrét a na vernisáži aj venoval jedno zo svojich umeleckých diel, bola takisto nadšená z toho aké nádherné diela pre naše mesto vytvoril. Ocenila, že všetky jeho diela sú originálne kúsky s tematikou života v Humennom a jeho okolí, ktoré ho veľmi očarilo.


Zvonimir Vila je akademický maliar a grafik, ktorý sa vo svojej tvorbe venuje grafickej technike, pri ktorej sa obraz vyrýva do medi. Ide o taký druh grafickej techniky, ktoré sa odo dňa vynájdenia kníhtlače prakticky nezmenili. Svoju umeleckú originalitu a talent prezentoval aj pri tvorbe reprezentačného loga, ktoré sa používa počas tohtoročných osláv 700. výročia mesta.


Toto umelecké dielo je aj ako spomienka pre jeho starú mamu Vilmu Juričkovú, ktorá pochádzala zo Slovenska a ktorej venoval aj svoju vernisáž. „Túto výstavu som urobil zo srdca, lebo tento kraj, okolitú prírodu a ľudí mám veľmi rád a inšpirovali ma aj pri mojej tvorbe. Verím, že moje diela sa obyvateľom mesta budú páčiť. Humennému želám všetko najlepšie k tomuto okrúhlemu jubileu a celému mestu a jeho občanom želám čo najviac úspechov,“ dodal majster.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 18.09.2017 | počet zobrazení: 6341

Počet návštev od 18.09.2011: 3118481
Počet návštev dnes: 586
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie