Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Slavomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Zo zákulisia príprav Pamätných dní

Zo zákulisia príprav Pamätných dní

erb Oslavy Pamätných dní sa ešte nezačali, no čas príprav na toto dlho očakávané podujatie sa ráta už na mesiace. Trojdňové slávnosti si, aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, vyžadujú veľa plánovania, pracovných stretnutí a kreativity.
Tohtoročné oslavy budú oproti minulým rokov predsa len výnimočnejšie. Mesto oslavuje narodeniny 695 rokov, počas ktorých sa rozvíjalo, rástlo, menilo. Okrúhle ubileum oslavuje každý z nás honosnejšie a akosi veľkolepejšie, ako iné životné jubileá.
Magistrát sa preto s mestským kultúrnym strediskom rozhodli, že pri tejto príležitosti obdarujú Humenčanov. O prípravu programu na slávnosti sa starajú Mgr. Nataša Mocáková a Mgr. Marta Helemiková. Boli sme zvedaví, čo nám prezradia zo zákulisia príprav. „Prípravy na pamätné dni začali v tomto roku veľmi skoro a v podstate už v máji sme mali spracovanú základnú osnovu podujatí. Zamerali sme sa predovšetkým na podujatia pre širokú verejnosť a našim zámerom je ponúknuť atraktívne zábavné podujatia,“ ako prvé prezradila Mocáková. Veľká pozornosť sa venuje prípravám programu pre deti a žiakov škôl. „Chceme zaujímavou formou docieliť, aby každé dieťa vnímalo tento sviatok mesta,“ upresňuje. „Malý siláčik mesta Humenné, lampiónový sprievod, voľný vstup na kúpalisko a klzisko, sprievod princov a princezien, historický pochod centrom mesta, popoludnie na Ľudovú nôtu, stanový poľný tábor v parku,“ spomenula časť programu pre deti riaditeľka MsKS Marta Helemiková. A z čoho majú organizátorky najväčšie obavy, čo by mohlo narušiť priebeh osláv v meste? „Jednoznačne je to počasie,“ zhodujú sa obe. Aké sú zmeny oproti predchádzajúcim oslavám? „Určite je program bohatší, trvá viac dní a je žánrovo pestrý,“ upresňuje Mocáková.
Veríme, že sa oslavy mesta podaria a že Humenčania a ďalší návštevníci mesta svojou aktívnou účasťou vdýchnu tejto chvíli neopakovateľnú atmosféru.

« späť

aktualizácia: 28.08.2012 | počet zobrazení: 23738

Počet návštev od 18.09.2011: 3743229
Počet návštev dnes: 549
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie