Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Albín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Záujem o účasť na festivale „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj“ prejavili školy, tretí sektor aj zástupcovia cirkví

Záujem o účasť na festivale „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj“ prejavili školy, tretí sektor aj zástupcovia cirkví

V piatok, 5. apríla popoludní, sa v zasadačke Mestského zastupiteľstva uskutočnilo pracovné stretnutie predstaviteľov radnice a predsedov dvoch komisií MsZ s riaditeľmi základných a stredných škôl na území mesta, s predstaviteľmi cirkví a náboženských obcí, so zástupcami občianskych združení a tiež aj riaditeľom Technických služieb a zástupcom Mestskej polície v súvislosti s prípravou akcie „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj“.


Tento celomestský festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti vyhlásil Prešovský samosprávny kraj a v Humennom to bude jeho prvý ročník. Ako informovala prítomných viceprimátorka Mária Cehelská, „cieľom tohto festivalu je dobrovoľnícka pomoc pri úprave a skrášlení priestranstiev nášho mesta. Ďalším cieľom je výchova k občianstvu a rozvoju pozitívneho vzťahu k svojmu mestu, škole, majetku a pri správnej motivácii vytváraniu aj nezištných hodnôt“.


Festival sa uskutoční v období maturitných skúšok v týždni od 20. do 24. mája – do projektu by sa preto malo zapojiť čo najviac stredoškolákov, ale tiež žiakov ZŠ, ale aj ďalších vekových skupín, ktoré chcú aktívne pomôcť pri skrášľovaní. Predseda komisie životného prostredia a verejnej zelene, poslanec Tomáš Šudík pripomenul, že „je len na výbere konkrétnej skupiny, čo sa počas týždňa rozhodnú opraviť, upratať alebo vyčistiť. Možností je nepreberné množstvo, od vyhrabávania trávnatých porastov, natieranie zábradlí, čistenie stĺpov verejného osvetlenia od reklám, ale aj úprava okolia školských zariadení alebo areálov“.


Prítomných riaditeľov základných a stredných škôl zaujímalo, ako to bude so zabezpečením ochranných pomôcok pre prácu, potrebného náradia a materiálu. Dozvedeli sa, že tieto veci zabezpečí radnica v spolupráci s Technickými službami mesta. Od predsedu komisie mládeže a tretieho sektora, poslanca Martina Ruščanského zaznela informácia, že pre všetky zapojené skupiny „budú okrem zamestnancov Technických služieb, či príslušníkov mestskej polície v rámci tejto aktivity k dispozícii aj koordinátori, ktorých základnou úlohou bude byť nápomocní pri samotných upratovacích prácach“.


Riaditeľov škôl ešte zaujímalo, akým spôsobom budú brigádujúce deti a mládež preškolené o bezpečnosti pri výkone týchto prác.


Humenská radnica oznamuje, že do projektu „Milujem svoje mesto – Milujem svoj kraj“ sa možno ešte stále zapojiť. Všetky ďalšie podrobnosti získajú záujemcovia u Miroslava Turčana, vedúceho odbor MR, CR a fondov EÚ, prípadne u oboch predsedov komisií MsZ.


Text a foto: Ľuboš Ondovčin

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 09.04.2019 | počet zobrazení: 2101

Počet návštev od 18.09.2011: 3617038
Počet návštev dnes: 2322
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie