Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Kazimír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Začali sa Dni mesta Humenné 2019

Začali sa Dni mesta Humenné 2019

Slávnostným zasadnutím Mestského zastupiteľstva a odovzdaním cien mesta Humenné a primátora, sa dnes začali trojdňové Dni mesta Humenné. V tomto roku sú spojené aj s jubilejným 30. ročníkom Humenského jarmoku.


V piatok 13. septembra sa uskutočnilo slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva. V rámci neho sa prítomným prihovoril primátor mesta Humenné Miloš Meričko, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol tradíciu oceňovania tých, ktorí naše mesto reprezentujú spoločensky aj kultúrne a podávajú pomocnú ruku všetkým, ktorí to potrebujú. Práve na takých Humenčanov sme právom hrdí, pretože svojou aktivitou zveľaďujú mesto Humenné.


V súlade so Všeobecne záväzným nariadením č. 121/2012 o udeľovaní verejných ocenení mesta Humenné, návrhy na ocenenie jednotlivcov alebo kolektívov môžu predložiť poslanci Mestského zastupiteľstva, orgány štátnej správy, samosprávy, spoločenské organizácie, verejnoprávne inštitúcie, občianske združenia, právnické alebo fyzické osoby. Udelené môžu byť tieto ocenenia mesta Humenné: čestné občianstvo, cena mesta, cena primátora, cena dobrovoľník mesta, ocenenia v oblasti športu a verejné pocty.


Cenu mesta Humenné získala tento rok trojica laureátov, MUDr. Tatiana Macková, Jana Nemčíková, Dis.art. a Územný spolok Slovenského Červeného kríža v Humennom.
MUDr. Tatiana Macková od roku 1979 pracuje na detskom oddelení v Humennom. Dlhé roky sa popri práci venovala aj výučbe žiakov na Strednej zdravotníckej škole v Humennom. Od roku 1997 až dodnes pracuje ako primárka detského oddelenia, ktoré pod jej vedením prosperuje veľmi dobre.
Jana Nemčíková, Dis.art. bola úspešnou žiačkou akordeónového oddelenia ZUŠ v Humennom. Od roku 1975 pôsobí ako pedagóg hry na akordeóne na tunajšej ZUŠ v Humennom. Od roku 1991 vedie akordeónový orchester Rondo, ktorého súčasťou sú aj jej žiaci.
Slovenský Červený kríž – územný spolok Humenné dlhoročne sústreďuje pozornosť na tých najzraniteľnejších v našom meste a okolí. Podstatné aktivity jeho činnosti na území mesta Humenné a okolia tvoria prevažne terénne sociálne aktivity. Spolupracuje s dobrovoľníkmi a nezamestnanými, ktorých začleňuje do pracovného procesu formou rôznych projektov a aktivačných prác.


Prvýkrát boli udelené aj Ceny dobrovoľníka mesta Humenné, a to Ing. Kataríne Kočanovej a Jozefovi Levkovi.
Ing. Katarína Kočanová dlhoročne neúnavne, celým svojím srdcom a systematicky venuje svoj voľný čas ľuďom a zvieratám bez domova a rodín. Svoju pomoc poskytuje osobám bez domova, bez práce, osobám so zdravotnými a inými problémami, ktoré nevedia riešiť vlastnými silami. V neposlednom rade pomáha aj strateným a opusteným zvieratám nájsť domov a rodinu, ktorá má záujem sa o ne adekvátne postarať.
Jozef Levko stál pri zrode Zväzu invalidov v Humennom v roku 1988, ktorý sa v roku 1990 premenoval na Slovenský zväz telesne postihnutých. Je to dobrovoľnícka organizácia, ktorej cieľom je pomáhať ľuďom s telesným a zdravotným postihnutím, a tiež aj rodinným príslušníkom pri riešení sociálnych, ekonomických, psychických a spoločenských potrieb a záujmov. Počas svojho tridsaťročného pôsobenia vo zväze vyformoval najväčšiu okresnú základňu na Slovensku.


Okrem toho boli udelené aj Ceny primátora mesta Speváckemu zboru mesta Humenné, Mgr. Miroslavovi Postihačovi a Mgr. Jozefovi Kozákovi.
Spevácky zbor mesta Humenné vznikol v roku 1944 z túžby priateľov vokálneho umenia v Humennom prezentovať kvalitnú svetovú a domácu hudbu. Členmi kolektívu sa stali ľudia rôznych profesií z mesta a jeho okolia. Tento kolektív každoročne organizuje benefičný koncert „Čas radosti a veselosti“. Počas leta sa členovia zboru sústredia na organizovanie letných koncertov pod názvom „Hudba – kľúč k porozumeniu a láske“. Dirigentkou zboru je Nadežda Spišáková.
Mgr. Miroslav Postihač je už síce na dôchodku, ale učiteľské povolanie pre neho ostáva navždy poslaním. Dlhé roky pôsobil na ZŠ Dargovských hrdinov, kde vyučoval matematiku a chémiu. Od roku 1990 do roku 2017 tu pôsobil ako riaditeľ školy.
Mgr. Jozef Kozák je od roku 2011 farárom vo Farnosti sv. Košických mučeníkov na Sídlisku III. Pri výkone svojho povolania sa inšpiruje tým, čo sám zažil a čo prinášajú iné farnosti. A tak aj vďaka tomu sa veriaci a ľudia dobrej vôle na Sídlisku III tešia nielen na farský ples, tábor a karneval, ale aj na veľkú turistickú akciu Trojka v Tatrách, či Bodku za prázdninami. Jozef Kozák sa v závere poďakoval prítomným za všetkých ocenených.


V kultúrnom programe sa predstavili operný spevák Igor Kucer, Júlia Lichmanová zahrala v doprovode klavíra na husliach a krátkou klavírnou hrou potešili aj žiaci ZUŠ Mierová.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci Júlia Lichmanová Igor Kucer - operný spevák
aktualizácia: 13.09.2019 | počet zobrazení: 6678

Počet návštev od 18.09.2011: 3626671
Počet návštev dnes: 3664
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie