Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Gizela


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » ZŠ Laborecká získala automatický externý defibrilátor

ZŠ Laborecká získala automatický externý defibrilátor

Falck n.o. v spolupráci s Nadáciou Allianz spustili začiatkom tohto školského roka pokračovanie súťaže Záchrana som ja. Tento projekt vracia tému prvej pomoci do základných škôl, vzdeláva deti a pomáha im hravou formou pochopiť jej základy. 50 najlepších z 300 základných škôl, ktoré sa do súťaže zapojili, mohlo vyhrať automatický externý defibrilátor, kurz prvej pomoci pre pedagógov a ukážky 1. pomoci pre deti. Jednou z víťazných škôl sa stala aj ZŠ Laborecká z Humenného, kde v stredu 5. decembra boli odovzdať výhru členovia Falck Academy. Prišiel aj maskot súťaže vtáčik záchranár Falko.


Kniha prvej pomoci
Do súťaže sa zapojili štvrtáci ZŠ Laborecká pod vedením pani učiteľky Mgr. Ivety Szilvásiovej. „S deťmi sme navštívili internetové stránky n.o. Falck, kde sme sledovali príbehy Falckových kamarátov, ktorí sa dostali do ťažkých životných situácií a Falko im ich pomáhal prekonávať. Následne si žiaci v kvízoch mohli vyskúšať ako majú postupovať pri záchrane života, čo ich veľmi bavilo. Neskôr sme si to aj prakticky vyskúšali. Po absolvovaní týchto krokov, v rámci zapojenia sa do súťaže, vytvorili deti knižnú publikáciu o prvej pomoci. Štvrtáci vyrobili do knižky umelecky spracované príbehy obohatené o fotografie, napr. rôzne logá, či samotného záchranára Falka, hymnu a príbeh Maca Paca o oživovaní,“ vysvetlila Szilvásiová. Kniha na odbornú porotu zapôsobila natoľko, že sa stala jednou z víťazných aktivít projektu.


Ukážky 1. pomoci pre deti
Víťazom odovzdali v stredu 5. decembra automatický externý defibrilátor a diplomy inštruktori Falck Academy za účasti riaditeľa školy Alexandra Fecuru a Kataríny Baraníkovej z Odboru školstva MsÚ. Pre deti boli pripravené 3 stanovištia, v rámci ktorých sa deti naučili na plyšových medvedíkoch nielen masáž srdiečka, ale aj stabilizovanú polohu či základy obväzovania pri nehode a úraze. Okrem toho ich inštruktori pripravili aj na situácie, kedy je potrebné použiť spomínaný defibrilátor, ktorý si mohli deti hneď otestovať. Automatický externý defibrilátor bude umiestnený v priestoroch školy na čo najrýchlejšie použitie v prípade potreby.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 05.12.2018 | počet zobrazení: 4582

Počet návštev od 18.09.2011: 3799623
Počet návštev dnes: 388
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie