Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Barbora, Barbara


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » ZIMNÝ ŠTADIÓN a HALA v prevádzke, plaváreň zatvorená

ZIMNÝ ŠTADIÓN a HALA v prevádzke, plaváreň zatvorená

Štvrtkový (19.11.) krízový štáb riešil aj požiadavku tréningového procesu mladých športovcov, najviac sa debatovalo o hokejistoch.


Zimný štadión je pre športové kluby k dispozícii počas pracovných dní (pondelok – piatok) do 20:00 hod. s platnými predpismi – maximálne 6 osôb (vrátane trénera).
Ľadovú plochu budú môcť využívať v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu žiaci zo športových tried základných škôl, v ostatných prípadoch pred alebo po vyučovaní (I. stupeň prezenčné vyučovanie, II. stupeň dištančná forma). V pracovných dňoch je využitie ľadovej plochy pre športové kluby bezplatné.
Trénuje aj seniorské „A-čko". Domáce zápasy sú podľa programu naplánované na stredu alebo piatok. Niekedy pribudne aj nedeľa.
„Kompresory na zimnom štadióne počas víkendu vypíname. Budeme mať však štyri dohrávky aj v nedeľu, to znamená, že ľad bude vtedy optimálne pripravený. Takže bude možné ľadovú plochu využiť aj v tieto dni, avšak za poplatok podľa cenníka," ozrejmil Peter Ždiňák, poverený riaditeľ Správy rekreačných a športových zariadení.


Mestská športová hala je otvorená od pondelka do piatka vždy do 18:00 hod. „Trénuje tam viacero klubov – volejbalisti, basketbalisti, florbalisti, horolezci a karatisti. So všetkými sme sa dohodli. Požiadavky navyše neboli," doplnil Peter Ždiňák.


Mestská plaváreň je z ekonomických dôvodov zatvorená, voda z bazéna je vypustená. Pri maximálnom počte 6 osôb je prevádzka nerentabilná.


Športové kluby avizovali žiadosť o poskytnutie priestoru na svoju činnosť aj v školských telocvičniach. Podľa špeciálneho usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa telocvične ani ostatné vnútorné priestory na šport nevyužívajú. Nielen v rámci vyučovacieho procesu (telesná výchova), ale ani pre externé fyzické či právnické osoby.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Zimný štadión a hala v prevádzke, plaváreň zatvorená Zimný štadión a hala v prevádzke, plaváreň zatvorená
« predchádzajúci Zimný štadión a hala v prevádzke, plaváreň zatvorená Zimný štadión a hala v prevádzke, plaváreň zatvorená Jana Vasilcová, vedúca Odboru školstva, kultúry, mládeže a športu nasledujúci »
aktualizácia: 19.11.2020 | počet zobrazení: 610

Počet návštev od 18.09.2011: 3410491
Počet návštev dnes: 997
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie