Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (34,20%)
 
nie (31,84%)
 
mňa to nezaujíma (33,96%)
 
Celkový počet hlasov: 1655

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Elvíra


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Z tlačovej konferencie primátorky mesta

Z tlačovej konferencie primátorky mesta

Dňa, 30. septembra 2016 o 10.00 hod. sa uskutočnila v priestoroch zasadačky Mestského úradu Humenné tlačová konferencia primátorky mesta, PhDr. Jany Vaľovej a vedúceho Odboru výstavby a územného plánovania, Ing. Mariána Šalatu. Hlavnými bodmi tlačovej konferencie boli investičné akcie mesta za rok 2016 a aktuálny stav rekonštrukcie zimného a futbalového štadióna.


Primátorka predstavila investičné akcie, ktoré radnica zrealizovala v tomto roku. Mesto ich mohlo uskutočniť aj vďaka finančným prostriedkom z eurofondov a štátneho rozpočtu.


ZOZNAM INVESTIČNÝCH AKCIÍ MESTA HUMENNÉ ZA ROK 2016 

  1. Zimný štadión – oprava havárie strechy
  2. Detské ihrisko ul. Komenského 86 b.j.
  3. Rekonštrukcia verejného osvetlenia Sídl. I., II., IIA, Poľana
  4. Rekonštrukcia futbalového štadióna II. etapa
  5. Prístavba Materskej školy Osloboditeľov 1
  6. Rekonštrukcia chodníkov podľa menovitého zoznamu schváleného MsZ
  7. Stavebné úpravy medzigarážových priestorov na Sídlisku III v Humennom
  8. Výmena osvetlenia ľadovej plochy a elektroinštalácie zimného štadióna

Medzi ďalšie rekonštrukcie, ktoré plánuje humenská samospráva opraviť ešte do konca roku 2016 je napríklad oprava schodiska, dlažby a zvukovej techniky v Dome smútku, či stavebné úpravy medzigarážových priestorov na Sídlisku III v Humennom.


Mesto tiež plánuje zrealizovať v roku 2017 opravu ciest, chodníkov a miestnych komunikácií, detských ihrísk, lavičiek, parkov a parkovacích miest v ucelených lokalitách mesta. Vďaka úradovaniu v teréne, ktoré primátorka a zástupca primátorky pravidelne absolvujú, a najmä vďaka požiadavkám, ktoré im tlmočia priamo obyvatelia Humenného, vznikol tento projekt úpravy celej lokality. Prvou mestskou časťou, ktorej oprava bude takto zrealizovaná je Sídlisko I, ktoré je najstarším sídliskom v meste. Zároveň budú rovnakým spôsobom realizované opravy aj vo vzdialenejším lokalitách mesta, ako Dubník, Gaštanová, Domašanská, či Brestovská ulica.


K aktuálnemu stavu rekonštrukcie zimného a futbalového štadióna sa vyjadril Ing. Marián Šalata z Odboru výstavby a územného plánovania, ktorý stručne popísal rekonštrukčné práce na oboch štadiónoch. „Som hrdá na to, že sa našli financie na opravu zimného štadióna a aj naďalej budeme pracovať na zeefektívnení finančných prostriedkov. Približne do dvoch týždňov bude ukončená oprava strechy zimného štadióna. Po ukončení interiérových opráv máme v pláne spolu s vedením klubu MHK a poslancami mestského zastupiteľstva usporiadať deň otvorených dverí, kde prizveme aj zástupcov médií, aby si prezreli nový a netajím sa povedať aj jeden z najkrajších zimných štadiónov na Východnom Slovensku“, dodala Jana Vaľová.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 03.10.2016 | počet zobrazení: 13539

Počet návštev od 18.09.2011: 2798197
Počet návštev dnes: 222
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie