Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Z futbalového hľadiska nepríjemné, ale zdravie je prvoradé

Z futbalového hľadiska nepríjemné, ale zdravie je prvoradé

Druhá futbalová liga má odohrané v jarnej časti iba jediné kolo. V stretnutí Podbrezová – Skalica (1:0) mal v tíme hostí kapitánsku pásku na ruke Lukáš Opiela. Odchovanec humenského futbalu s nami prehodil pár slov nielen na futbalovú, ale aj súčasnú „vírusovú" tému…


Začnime aktuálne. Vzhľadom na situáciu so šírením ochorenia COVID-19 boli na Slovensku zastavené aj všetky športové podujatia. Odohrali ste teda iba jediný zápas a máte nútenú pauzu… – „Zimné futbalové čakanie na ostrý štart sezóny je dlhé. Dočkali sme sa, ale hneď po prvom jarnom kole sa súťaž prerušila. Z futbalového hľadiska to nie je príjemné, ale zdravie a bezpečnosť ľudí je prvoradá, takže rozhodnutie plne rešpektujem," začal debatu 34-ročný stredopoliar.


Záhoráci odštartovali jarnú odvetu na Horehroní. Neúspešne s najtesnejšou prehrou 0:1… – „Sme sklamaní, nezískal sa ani bod. Štart sme si predstavovali lepšie, ale nemôžeme hneď po prvom zápase vešať hlavy. Vieme, kde boli chyby, musíme sa ich už vyvarovať."


Prvá trojica ostala po jarnej ouvertúre v tabuľke nezmenená. Pohľad B. Bystrica 41, Dubnica n/V. 38 a Skalica 35 znamená šesťbodovú stratu na pozíciu lídra… – „V ostatných sezónach sme každoročne hore, mávame však smolu. Zažili sme momenty, keď nám unikla liga o bod, v ďalšom prípade o gól. Teraz strácame šesť bodov, ale všetko je ešte pred nami. Je iba na nás, ako sa nám ich podarí zmazať."


Ste kapitánom mužstva. Vnímate svoju pozíciu vodcu viac autoritatívne alebo kamarátsky? – „S „kapitánstvom" nemám problém. Keď si to situácia vyžiada, viem byť aj nepríjemný a slovne zakročiť. Je však nutné, aby autorita vznikala vždy na ihrisku, z prístupu k tréningom či plneniu pokynov v zápasoch. Niekedy nevychádzam z údivu, či si dnes 19 – 20-roční chlapci dovolia povedať. Úprimne, neviem si ani predstaviť, keby som ja v ich rokoch také niečo zo seba v kabíne starším spoluhráčom odkázal. Je to však ináč nastavené, ak sa sporné situácie vyskytnú, snažím sa ich riešiť vecne a kamarátsky," dodal Lukáš Opiela.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad
foto: mfk skalica

« späť

Lukáš Opiela Lukáš Opiela
aktualizácia: 12.03.2020 | počet zobrazení: 871

Počet návštev od 18.09.2011: 3521928
Počet návštev dnes: 3046
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie