Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   August   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Dominika, Dominik


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Workoutové ihrisko odovzdané verejnosti už aj v našom meste

Workoutové ihrisko odovzdané verejnosti už aj v našom meste

Možno ste už čítali alebo počuli o street workoute. Na Slovensku sa začal zásluhou nadšencov udomácňovať približne pred troma rokmi. Popularita funkčného tréningu, pri ktorom sa využíva hmotnosť vlastného tela, neustále narastá. Street Workout je vhodná príležitosť pre jedincov z radu dospelých a mládeže, ktorí neradi chodia do posilňovne a dávajú prednosť pobytu na čerstvom vzduchu.
Workoutové ihriská sa väčšinou nachádzajú na verejných priestranstvách. Tento typ aktivity je veľmi rozšírený po celom svete a v posledných rokoch pribúdajú workoutové ihriská aj na Slovensku, takže sa stávajú nielen trendom, ale i súčasťou bežného života.

Ako prebieha cvičenie? Začiatočníci si vystačia s hrazdou a bradlami. Street workout nemá striktný tréningový plán. Trénovať možno série rôznych drepov, zdvihov, kľukov, skokov, šprintov atď. Fantázii sa pri takomto cvičení nekladú žiadne zábrany a na ihrisku v podstate možno cvičiť komu čo a koľko organizmus a zdravie dovolia. Ide o ihrisko, kde cvičiteľ cvičí na vzduchu a vlastným telom resp. vlastnou váhou. O všetkých cvikoch, ktoré sa dajú cvičiť, sa návštevníci môžu dozvedieť na informačnej tabuli pri ihrisku.

V našom meste bola iniciátorom výstavby a sprístupnenia pre verejnosť humenská Správa rekreačných a športových zariadení.
Dôvodom bolo predovšetkým absencia takéhoto ihriska v meste. Obyvateľom Humenného sú k dispozícii detské, multifunkčné, fitnes športoviská a ihriská, ale workoutové donedávna chýbalo. Už aj z minulosti prichádzali sporadicky prosby a pripomienky od Humenčanov, aby SRaŠZ pre verejnosť takéto ihrisko postavila.
Podľa informácie povereného riaditeľa SRaŠZ Petra Ždiňaka, postavenie s prepravou, montážou, osadením a informačnou tabuľou stálo 8 664,– Eur s DPH a bolo financované z vlastného rozpočtu SRaŠZ.
Oficiálne pre verejnosť bolo sprístupnené 1. júla 2019 a nachádza sa v lokalite sídliska 3, v rekreačnej časti pri vodnom toku Laborca. V susedstve je fitnes ihrisko a požičovňa vodných bicyklov.

V Humennom sa zatiaľ z rozpočtu mesta neplánuje s výstavbou ďalšieho, ale ak budú pribúdať požiadavky od obyvateľstva, rozhodnutie či má pribudnúť ďalšie workoutové ihrisko, bude záležať od mestských poslancov.

Text: Ľuboš Ondovčin

Workoutové ihrisko_2019

« späť

aktualizácia: 02.08.2019 | počet zobrazení: 1198

Počet návštev od 18.09.2011: 3166681
Počet návštev dnes: 1620
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie