Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Anežka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Womanvocal bodoval na medzinárodnej súťaži speváckych zborov

Womanvocal bodoval na medzinárodnej súťaži speváckych zborov

V dňoch 5. – 7.októbra 2017 sa v Žiline konal ôsmy ročník medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna, v rámci ktorého 7. októbra 2017 po prvýkrát prebiehala súťaž speváckych zborov.


Hlavným organizátorom je Miešaný zbor Žilina, OZ. Do súťažnej časti sa aj na prekvapenie organizátorov prihlásil veľký počet kolektívov. Dom umenia Fatra ako aj Koncertnú sálu Konzervatória v Žiline tak rozozvučalo viac ako 600 hlasov. Súťažné zbory hodnotila medzinárodná odborná porota v zložení Prof.Dr.Tamás Lakner – Fakulta umení univerzity v Pécsci (Maďarsko), Prof. PaedDr. MgrA. et Mgr. Vojtech Didi – hudobný skladateľ a rektor Akadémie umení v Banskej Bystrici (SR), MgrA. Jakub Kleckner – dirigent a hudobný riaditeľ opery NDM v Ostrave (ČR), Prof. PhDr. MgrA. Jan Vičar CSc. – významný český pedagóg a hudobný skladateľ (ČR), dr. hab. Jan Borowski, Prof. AM – profesor dirigovania Hudobnej akadémie v Poznani (PL) a doc. Mgr. art. Štefan Sedlický ArtD – dirigent a pedagóg Konzervatória v Žiline a Akadémie umení v Banskej Bystrici (SR).


Každý súťažný zbor musel zaradiť do svojho repertoáru polyfónnu skladbu z obdobia renesancie a baroka a taktiež skladbu skladateľa vlastného národa. Ženské vokálne zoskupenie Womanvocal z Humenného súťažilo v kategórii D – vokálne zoskupenia a vyspievalo krásne zlaté pásmo s vysokým bodovým ohodnotením. Porota bodovala intonáciu a rytmus, hlasovú kultúru, výrazovú a stavebnú stránku, ako aj dramaturgiu a celkový dojem. "Účasť na takejto súťaži bola pre mňa ako aj pre dievčatá z Womanvocalu veľkou výzvou. Na Žilina Voce Magna sú pozývané špičkové európske spevácke zbory a celý festival má veľmi vysokú umeleckú úroveň. Tohtoročnými hosťami boli zbory: Kantiléna (CZ), Ondrášek (CZ), Jitro (CZ), Chorus Ostrava (CZ), Belius (SR), Gradski zbor Brodosplit (Chorvátsko), Univerzitný zbor Pécs (Maďarsko) a iné. Stretávame sa s dievčatami z Womanvocalu, pretože nás spája láska k zborovému spevu a zo spevu máme naozaj veľkú radosť. Snažíme sa využiť na maximum tú trošku voľného času, ktorý nám popri práci a starostlivosti o rodinu zostane. Samozrejme si to vyžaduje aj pochopenie zo strany najbližších, za čo im patrí veľká vďaka. Je to úžasný pocit, keď radosť a potešenie zo spevu dokážeme preniesť na publikum, tak ako aj teraz na porotu v Žiline. Som presvedčená, že táto súťaž nás posunula vpred a máme motiváciu pracovať na sebe ďalej. Rozhovor z členmi poroty ako aj fakt, že s nami v kategórii súťažili zoskupenia zložené vyslovene zo študentov vysokých umeleckých škôl, nám predsa len trochu zdvihlo sebavedomie. V neposlednom rade by som chcela poďakovať z celého srdca speváčkam z Womanvocalu za to, že sa nechali presvedčiť, chodili pravidelne na skúšky a odišli od rodín na celý víkend, aby sme sa zúčastnili súťaže a úspešne reprezentovali nielen seba, ale aj mesto a región. " vraví umelecká vedúca Zuzana Dirbáková.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 10.10.2017 | počet zobrazení: 7249

Počet návštev od 18.09.2011: 3617200
Počet návštev dnes: 147
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie