Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Patrik, Patrícia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Výstavba futbalového štadióna sa blíži k finále

Výstavba futbalového štadióna sa blíži k finále

V utorok 27. februára sa uskutočnil kontrolný deň na stavbe rekonštrukcie futbalového štadióna v Humennom. Kontrolného dňa sa zúčastnili primátorka mesta Humenné Jana Vaľová, zástupcovia 1. Humenskej, a.s., zhotoviteľ stavby spoločnosť GMT Projekt, s.r.o., stavebný dozor a pracovníci Odboru výstavby a územného plánovania a Odboru dopravy, životného prostredia a mestskej zelene MsÚ. Zúčastnení mohli na kontrolnom dni zhodnotiť, že práce na stavbe postupujú podľa plánu. Jedinou komplikáciou je momentálne v tomto období mrazivé počasie.


V rámci stretnutia bola zvlášť prejednaná situácia na vstupoch do areálu futbalového štadióna, a to vstup pre hostí, vstup pri objektoch Pokladňa č.1 a Pokladňa č.2 a vjazdoch vozidiel z existujúcich cestných komunikácií do areálu pre návštevníkov štadióna, teda divákov, hráčov, činovníkov, delegátov, Hasičského záchranného zboru a Rýchlej zdravotnej služby. Prítomní skonštatovali, že bude potrebné vyriešiť dopravnú situáciu spolu s Dopravným inšpektorátom a zrejme aj projektovou dokumentáciou upraviť vhodnosť vjazdov autobusov, alebo rýchlej zdravotnej služby, čo si vyžiada aj zmenu prístupových komunikácií k štadiónu.


Čo sa už na futbalovom štadióne urobilo?
Uplynulý rok sa v rámci rekonštrukcie futbalového štadióna urobili rozvody zavlažovacej vody a kanalizácie. Dodávateľská spoločnosť SEDA Sport už zmontovala aj oceľové konštrukcie východnej tribúny označenej ako tribúna „B“ s celkovým počtom 874 sedadiel v oddelených sektoroch B1 a B2 pre domácich aj hostí. Rovnako aj tribúna „A“ je hotová, pre 893 domácich aj hostí v sektoroch A1, A2 a VIP a médiá. Na druhej strane hlavnej hracej plochy sa realizuje zase stavba prevádzkovej budovy, ktorá bude mať dve poschodia. Budú tam priestory šatní, hygienické zariadenia, rozcvičovňa, šatne pre rozhodcov s vlastným hygienickým zázemím, miestnosť delegáta, miestnosť ošetrovne – prvá pomoc, takisto miestnosť dopingovej kontroly a miestnosť pre maséra a trénera. Okrem toho prevádzková budova bude slúžiť aj pre média a VIP, budú tu priestory pre novinárov, televízne štúdio, konferenčná miestnosť s kapacitou 50 novinárov a spoločenská viacúčelová miestnosť. Tribúny budú mať spolu 1767 miest na sedenie, neskôr je však možné rozšíriť ich až na 3 000 miest.


Avšak to nie je všetko. V rámci tejto etapy rekonštrukcie futbalového štadióna, sa v severnej časti areálu postavila aj doplnková budova, kde bude neskôr sídliť jeden z dvoch bufetov, budú tu toalety a miestnosť prvej pomoci pre návštevníkov. Okrem toho je tu vytvorený aj priestor pre pokladňu.


Jana Vaľová: „Rekonštrukcia futbalového štadióna je jednou z najväčších investícií radnice“
Podľa primátorky, Jany Vaľovej je toto jedna z najväčších investícií mesta, ktorá si ešte počas celej výstavby vyžaduje množstvo riešení, pretože futbalový štadión je už vsadený v určitom prostredí. „Chceme zachovať celistvosť okolitého prostredia, ulíc a hlavne športovej zóny, kde sa už nachádza, kúpalisko, mestská športová hala a zimný štadión. V rámci rekonštrukcie futbalového štadióna však máme zahrnutú aj výstavbu futbalového ihriska s umelým povrchom v predpokladanej sume 450 000 eur, z čoho dve tretiny budú tvoriť vlastné prostriedky mesta a zvyšok dotácia z Prešovského samosprávneho kraja. Umelý trávnik tak bude hotový ešte tento rok, pričom už v zime na ňom budú môcť hrať naši futbalisti prípravné zápasy a nebudú tak musieť chodiť trénovať do Stropkova alebo Michaloviec“, dodala primátorka.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 01.03.2018 | počet zobrazení: 6593

Počet návštev od 18.09.2011: 3125287
Počet návštev dnes: 1247
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie