Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Vyhrajte knihu: VIAZANÝ PRÍSAHOU

Vyhrajte knihu: VIAZANÝ PRÍSAHOU

Pokračujeme v súťaži a ponúkame trochu zábavy. Veríme, že najmä milovníkom kníh a čítania príde vhod jedinečná možnosť obohatiť svoju knižnú zbierku dielom z vydavateľstva Slovenský spisovateľ.


Treťou výherkyňou našej súťaže sa stala Dagmar Krempaská Bilíková, na ktorú sa usmialo šťastie spomedzi 46 správnych odpovedí. Stane sa majiteľkou knihy Voľný pád, ktorej autorom je Sandra Brown. Trochu si na svoj darček musí počkať, lebo vplyvom pandémie sa vydanie o niekoľko týždňov posunulo.


Dvakrát mesačne vám ponúkneme súťaž o jedno literárne dielo. Podmienky sú jednoduché – na facebookovej stránke Mesta Humenné stačí do troch dní (18. až 20.5.) správne odpovedať na otázku, ktorá sa bude týkať prezentovaného diela. Jedného z vás vyžrebujeme a bude mu kniha odovzdaná. Veľa šťastia!


Autorkou našej štvrtej súťažnej ponuky je Jana Pronská, prvá dáma slovenskej historickej romance.


VIAZANÝ PRÍSAHOU


Najnovší román slovenskej spisovateľky prenesie čitateľov do búrlivého obdobia našej histórie, poznačeného tureckými vpádmi. A nebude chýbať ani pútavý ľúbostný príbeh…


Hlboko v minulosti je ukryté tajomstvo, ktoré ohrozuje kráľov, a jediný, kto môže zmeniť osud krajiny, je rytier, ktorý zložil prísahu vernosti a cti…
Rytier Samuel de Gara prichádza v prestrojení za potulného pevca na hrad Blatnica, aby splnil sľub, ktorý dal nebohému priateľovi. Štefan Ružbacký mu pred smrťou v osmanskom zajatí prezradil tajomstvo vznešeného pôvodu svojej bývalej manželky Rozálie a zaprisahal ho, aby ju po návrate do vlasti odviedol z Blatnice do kláštora v horách. Dúfal, že tam bude v bezpečí pred veľmožom Jánom Zápoľským, ktorý chce sobášom s Rozáliou získať dedičné právo na uhorský trón.
Samuel sa usiluje presvedčiť Rozáliu, aby s ním odišla. Postupne si získa dôveru nešťastnej ženy, ktorá sa nedobrovoľne stala väzňom na vlastnom hrade, a zloží jej prísahu vernosti a meča.


Originál: (pôvodná slovenská tvorba)
Počet strán: 224
Dátum vydania: máj 2020


OTÁZKA:
V akom prezlečení je rytier Samuel de Gara?
(odpovede píšte na FB Mesta Humenné do 20. mája)


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Viazaný prísahou Viazaný prísahou
aktualizácia: 18.05.2020 | počet zobrazení: 748

Počet návštev od 18.09.2011: 3521993
Počet návštev dnes: 3111
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie