Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Servác


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Vyhrajte knihu: UNESENÁ

Vyhrajte knihu: UNESENÁ

Trinástou časťou pokračujeme v súťaži a ponúkame v zapršanom októbra trochu relaxu. Veríme, že najmä milovníkom kníh a čítania príde vhod jedinečná možnosť obohatiť svoju knižnú zbierku dielom z vydavateľstva Slovenský spisovateľ.


Naposledy zažila naša súťaž historickú udalosť. Prvýkrát sa stal víťazom muž. Tešiť sa mohol Miloš Smetanka. Knihu Život Mony Lisy sme mu zaslali poštou, aj zopár prezentačných darčekov mesta Humenné, o ktoré nás poprosil ako zberateľ, keďže nie je Humenčanom, ani v našom meste nebýva. Na oplátku sľúbil, že nám zašle fotku s knihou, keďže výhercov pravidelne uverejňujeme.


Podmienky súťaže sa nemenia, sú jednoduché – na facebookovej stránke Mesta Humenné stačí do troch dní (aktuálne do 14. októbra) správne odpovedať na otázku, ktorá sa bude týkať prezentovaného diela. Jedného z vás vyžrebujeme a kniha mu bude odovzdaná. Veľa šťastia!


Populárna slovenská spisovateľka Lucia Sasková má na svojom konte už osem románov, ktorými si získala mimoriadnu priazeň čitateľov. Jej najnovšia, deviata kniha s názvom Unesená je ďalším potvrdením jej nesporného talentu a schopnosti nastoľovať zložité, kontroverzné témy.


UNESENÁ
Po tragickej smrti rodičov čaká hlavnú hrdinku život, na aký nebola pripravená. Trápia ju vážne finančné problémy, a tak žije od výplaty k výplate a okrem práce nikam nechodí. Hoci nikoho nehľadala, úplnou náhodou jej do života vstúpi príťažlivý muž, ktorý na rozdiel od nej nemá núdzu o peniaze. Zdá sa jej však až príliš dokonalý a najmä príliš záhadný, aby s ním riskovala hlbší vzťah. Čím dlhšie sa s ním stretáva, tým viac znepokojivých otázok si kladie: Prečo sa s ňou Dávid neukazuje na verejnosti? Kde sa skrýva, keď sa neozýva niekoľko týždňov? A prečo o svojej práci zaryto mlčí? Naozaj je to len pre jej dobro, alebo je z tým niečo viac? Hlavná hrdinka sa proti svojej vôli postupne ocitá vo svete, v ktorom ide o peniaze a o život – o nič viac, o nič menej. Odrazu nič nie je, ako sa zdá, nikto nie je tým, za koho sa vydáva, a ona sa musí rozhodnúť, na ktorej strane bude stáť.


Počet strán: 272
Dátum vydania: október 2020


OTÁZKA:
Ako sa volá tajomný priateľ hlavnej hrdinky?
(odpovede píšte na FB Mesta Humenné do 14. októbra)


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Unesená Unesená
aktualizácia: 12.10.2020 | počet zobrazení: 663

Počet návštev od 18.09.2011: 3789316
Počet návštev dnes: 587
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie