« späť
Aktuality a oznamy » Vyhrajte knihu: NEVINNÁ HRA

Vyhrajte knihu: NEVINNÁ HRA

Spolupráca s vydavateľstvom Slovenský spisovateľ je našou tradíciou. Pokračujeme už 21. dielom našej knižnej súťaže. V končiacom sa marci – mesiaci knihy ponúkame napínavý psychologický triler.


Na facebookovej stránke Mesta Humenné stačí do troch dní (aktuálne do 25. marca) správne odpovedať na otázku, ktorá sa bude týkať prezentovaného diela. Vyžrebujeme jedného šťastlivca. Veľa šťastia!


ALEX DAHL, napoly Američanka, napoly Nórka, sa narodila v Osle a žije striedavo v nórskom Sandefjorde a v Londýne. Svoju literárnu dráhu začala publikovaním poviedok. Jej debutový román Chlapec pri dverách (Slovenský spisovateľ, 2019), ktorý zarezonoval aj u slovenských čitateľov, vyvolal mimoriadny medzinárodný ohlas a bol preložený do 10 jazykov. V slovenskom preklade vyšiel autorke vlani tiež román Dievča s cudzím srdcom.


Autorka vo svojom najnovšom mimoriadne napínavom psychologickom trileri poukazuje aj na veľmi aktuálny celosvetový problém – na silu sociálnych médií a ich potenciálneho nebezpečenstva. Prezrádzame na sociálnych sieťach o sebe príliš veľa?


NEVINNÁ HRA
Včera dcére dovolila prespať u kamarátky. Dnes má na svedomí jej únos… Fredrik a Elisa Blixovci žijú pokojný, predvídateľný, takmer až nudný život v malebnom nórskom mestečku Sandefjord. To sa však navždy zmení, keď ich sedemročná dcéra Lucia po noci strávenej u spolužiačky zmizne, akoby sa do zeme prepadla. Blixovci zažívajú tú najhoršiu nočnú moru, z ktorej niet úniku. Vyšetrovanie čoskoro ukáže, že únos dievčatka bol naplánovaný do najmenších detailov. V mysliach utrápených rodičov sa vynára množstvo znepokojivých otázok: Naozaj Luciu uniesla zločinecká sieť? Prečo si únoscovia vybrali práve ich dieťa? Je možné, že sa im chcel niekto pomstiť? Fredrik s Elisou postupne zisťujú, že ak chcú, aby sa im dcéra vrátila, dávno pochované tajomstvá z ich minulosti budú musieť opäť uzrieť svetlo sveta…


Originálny názov: Playdate
Počet strán: 392
Rok vydania: 2020


OTÁZKA: V ktorej severskej krajine (štáte) sa odohráva dej?
(odpovede píšte na FB Mesta Humenné do 25. marca)


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Alex Dahl - Nevinná hra Alex Dahl - Nevinná hra
aktualizácia: 14.09.2022 | počet zobrazení: 1006

Počet návštev od 18.09.2011: 4569024
Počet návštev dnes: 191
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie