Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Alan, Alana


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Vyhrajte knihu: NA ŽELANIE KRÁĽA

Vyhrajte knihu: NA ŽELANIE KRÁĽA

Poslednýkrát v roku 2020 sa môžete zapojiť do súťaže s vydavateľstvom Slovenský spisovateľ. Vianoce už klopú na dvere a my pokračujeme 17. dielom našej knižnej súťaže. Tentokrát vyhrajú až traja!


Naposledy bol cenou triler Neznáma žena. Tretí román spisovateľky so slovenskými koreňmi Mary Kubica zaujal až 57 súťažiacich. Ďakujeme za priazeň! Šťastie pri žrebovaní sa usmialo na lístoček s menom Milada Černegová Magerová. Knihu si prevzala. Aktuálne číta skôr detské rozprávky, lebo práve tie si od my vyžaduje jej malý syn. Po dlhšom čase nás navštívila Anna Dadejová Kačmárová, aj jej sme výhru odovzdali.


Podmienky súťaže sa nemenia, sú jednoduché – na facebookovej stránke Mesta Humenné stačí do troch dní (aktuálne do 16. decembra) správne odpovedať na otázku, ktorá sa bude týkať prezentovaného diela. Tentokrát až troch z vás vyžrebujeme a kniha im bude ešte pred Vianocami odovzdaná. Veľa šťastia!


Po románe V rukách nepriateľa prichádza obľúbená slovenská autorka Kristína Brestenská s jeho voľným pokračovaním s názvom Na želanie kráľa. Tentoraz dej situovala do Edinburghu, sídla škótskeho kráľa Jakuba, a na pozadí historických udalostí rozvinula čarovný ľúbostný príbeh s dobrodružnou zápletkou.


NA ŽELANIE KRÁĽA
Píše sa rok 1503. Pred hradom Dalkeith sa zhromaždia davy škótskych šľachticov a netrpezlivo čakajú na sprievod Margaréty Tudorovej, ktorá prichádza ako symbol krehkého mieru medzi Škótskom a Anglickom. Kirsteen MacLeodová z ostrova Skye víta budúcu škótsku kráľovnú spolu so svojím otcom Normanom a bratom Alexandrom. O pár dní dostane pozvanie od kráľa Jakuba, aby s kráľovským sprievodom odišla do Edinburghu a stala sa dvornou dámou a spoločníčkou mladučkej Margaréty.
Kráľovo želanie je pre Kirsteen poctou, rozkazom i ťažkou skúškou zároveň. Na dvore voľných mravov bojujú o jej priazeň viacerí šľachtici, no krátko po príchode jej začnú chodiť listy od muža, ktorý tají svoje meno a varuje ju pred nebezpečenstvom.
Zmätená a vystrašená dievčina hľadá v tvárach dvoranov úprimné priateľstvo a skutočnú lásku, o ktorých sa píše v listoch neznámeho gavaliera. Keď sa však o Kirsteen napokon začne zaujímať sám kráľ, prestáva mať svoj osud vo vlastných rukách…


Originálny názov: (pôvodná slovenská tvorba)
Počet strán: 296
Rok vydania: 2020


OTÁZKA:
Ako sa volá mladá škótska kráľovná?
(odpovede píšte na FB Mesta Humenné do 16. decembra)


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Na želanie kráľa Na želanie kráľa
« predchádzajúci Na želanie kráľa Milada Černegová Magerová Anna Dadejová Kačmárová nasledujúci »
aktualizácia: 14.12.2020 | počet zobrazení: 631

Počet návštev od 18.09.2011: 3639818
Počet návštev dnes: 3314
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie