Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Vyhrajte knihu: DOMOV SLÁVNYCH SPISOVATEĽOV

Vyhrajte knihu: DOMOV SLÁVNYCH SPISOVATEĽOV

Prvýkrát v roku 2021 sa môžete zapojiť do súťaže s vydavateľstvom Slovenský spisovateľ. Keďže súčasný stav nás núti tráviť čas výhradne doma, dobrá kniha by mala prísť vhod. Pokračujeme už 18. dielom našej knižnej súťaže.


Podmienky súťaže sú jednoduché – na facebookovej stránke Mesta Humenné stačí do troch dní (aktuálne do 13. januára) správne odpovedať na otázku, ktorá sa bude týkať prezentovaného diela. Vyžrebujeme jedného šťastlivca. e pred Vianocami odovzdaná. Veľa šťastia!


Terri-Lynne DeFino sa narodila a vyrastala v New Jersey, ale do divočiny v Connecticute utiekla späť v 90-tych rokoch, keď boli jej deti nemluvňatá a všetci nosili flanel. Stále žije na vidieku v Novom Anglicku so svojimi mačkami a manželom.


DOMOV SLÁVNYCH SPISOVATEĽOV
(a ich múz)


Čarovný príbeh o sile lásky a literatúry.
Alfonse Carducci je literárny velikán, ktorý žil svoj život naplno. Dnes prichádza do Domova seniorov v Bar Harbore, aby tam strávil posledné dni medzi spriaznenými dušami z literárneho sveta. Ako sa jeho život neodvratne chýli ku koncu, začína si uvedomovať dôsledky toho, že pred láskou uprednostnil honbu za slávou. Väčšmi než podlomené zdravie ho však trápi, že už nie je schopný napísať ani riadok.
O obyvateľov luxusného penziónu sa stará oddaný kolektív zdravotníkov, ktorí podobne ako ich klienti našli za jeho múrmi útočisko. Medzi nimi je aj Cecibel Bringerová, ktorú pred rokmi ťažká autonehoda poznačila na tele i na duši.
Cecibel by si nikdy nepomyslela, aký obrovský dopad bude na ňu mať stretnutie s jej obľúbeným spisovateľom Alfonsom Carduccim, ako ovplyvní doslova celú jej existenciu. Alfonse zasa v Cecibel nachádza múzu, čo v ňom prebudí vášeň, ktorú pokladal za nenávratne stratenú. Zo slov, čo vychádzajú z jeho pera, postupne rastie príbeh, ktorý zaujme ďalších obyvateľov penziónu až natoľko, že sa aj oni zapoja do písania, a v Cecibel, ktorá dychtivo hltá každý riadok, silnie potreba lásky a odpustenia.


Ako sa hranice medzi vymysleným príbehom a skutočnosťou stierajú, vzniká svet vo svete. Je to miesto, kde sa ľuďom vracia chuť žiť, kde starí mladnú, chorí sa uzdravujú a kde je možné všetko…


Originálny názov: The Bar Harbor Retirement Home for Famous Writers (and their Muses)
Počet strán: 380
Rok vydania: 2021 (5. januára)


OTÁZKA:
Alfonse Carducci našiel svoju múzu. Ako sa volá?
(odpovede píšte na FB Mesta Humenné do 13. januára)


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Domov slávnych spisovateľov Domov slávnych spisovateľov
aktualizácia: 11.01.2021 | počet zobrazení: 297

Počet návštev od 18.09.2011: 3518526
Počet návštev dnes: 2298
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie