Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Amália


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Vyhlásenie riaditeľa Základnej umeleckej školy v Humennom Igora Hanáka

Vyhlásenie riaditeľa Základnej umeleckej školy v Humennom Igora Hanáka

Na základe novinárskych otázok zo spravodajského webového portálu aktuality.sk uvádzame vyhlásenie riaditeľa Základnej umeleckej školy (ZUŠ) v Humennom PaedDr. Igora Hanáka, ktoré im bolo zaslané.


“Už začiatkom tohto roka v januári 2018 na pedagogickej porade za prítomnosti 29 pedagógov vyslovili viacerí zamestnanci našej školy znepokojenie nad konaním pani Polovkovej.


Mali za to, že tá svojimi verejnými vystúpeniami a neustálou medializáciou podľa nej jej osobných názorov, ktoré sa ale týkali ZUŠ, poškodzuje dobré meno školy na verejnosti a narušuje aj riadny chod a fungovanie ZUŠ.


Pedagógovia ma ako riaditeľa školy vyzvali, aby som aj vzhľadom na blížiaci sa zápis žiakov do ZUŠ prijal ráznejšie opatrenia, aby sa takéto dezinformácie o našej škole nešírili, a to aj formou live vysielaní na facebooku a v niektorých médiách, ku ktorým sa naša škola a ani ja ako riaditeľ nemohol vyjadriť, čo nepovažujem za objektívnosť. Sloboda prejavu by mala byť o možnosti vyjadrenia názoru všetkých zainteresovaných strán.


Z 29 prítomných zamestnancov na porade nikto nevzniesol námietku voči upozorneniam a výzve pre pani exriaditeľku, ktorú som už predtým najskôr poprosil, aby svoje názory prezentovala objektívne, a tak nepoškodzovala dobré meno školy. Požiadal som ju taktiež, že ak chce svoje osobné názory naďalej zverejňovať v médiách, nech sa vyjadruje ako súkromná osoba Daniela Polovková a nie ako učiteľka a bývalá riaditeľka ZUŠ.


Aj napriek vyššie uvedeným skutočnostiam pani Polovková pokračuje v negatívnej medializácii školy. Uplynulý týždeň bol z mojej strany ako riaditeľa školy opäť vykonaný pohovor, súčasťou ktorého bolo aj písomné upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny, o ktorom boli oboznámené aj odbory.


Nepoznám žiaľ dôvody, prečo pani bývalá riaditeľka nevynechá ani jednu príležitosť hovoriť v negatívnych súvislostiach o vedení mesta Humenné a o svojej škole. Faktom je, že sama požiadala o uvoľnenie z funkcie, keď na škole počas jej vedenia klesol počet žiakov o 78, zhoršovali sa medziľudské vzťahy a pre zlé hospodárenie v školskom roku 2016/2017 bolo potrebné uvoľniť z rezervy Mesta Humenné 52 000 eur. Pani Polovková je aj naďalej zamestnankyňou školy s jediným rozdielom, že nepoberá plat riaditeľky školy, ale plat pedagogického zamestnanca. Môžem sa preto len domnievať, že moja kolegyňa ťažko nesie, že už nie je v riadiacej funkcii. Pracovný poriadok však musí platiť pre všetkých rovnako, a to budem vyžadovať aj od nej.”


PaedDr. Igor Hanák
riaditeľ ZUŠ v Humennom

« späť

aktualizácia: 25.04.2018 | počet zobrazení: 2748

Počet návštev od 18.09.2011: 3130123
Počet návštev dnes: 194
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie