Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Žiačky a žiaci ZŠ Hrnčiarska úspešní v cezpoľných behoch « späť

Žiačky a žiaci ZŠ Hrnčiarska úspešní v cezpoľných behoch

dátum aktualizácie: 14.11.2019 | počet zobrazení: 7 266

Október je známy cezpoľnými behmi. Atletická sezóna pomaly konči a začína prechod na dlhšie behy. Pre základné a stredné školy sú to prvé preteky v novom školskom roku 2019/2020. CVČ Dúha v spolupráci s 1. Atletickým klubom Humenné v nelichotivom daždivom počasí usporiadali okresné kolo cezpoľného behu. Naším žiakom sa na týchto pretekoch v okresnom kole darí už niekoľko rokov. Pracuje tu atletický krúžok/1.Atletický klub Humenné/ a chlapci futbalisti/FK Humenné/vo vytrvalosti sú veľmi dobrí.

Okresné kolo bolo vo výsledkoch ako po minulé roky, až na jednu zmenu u chlapcov. Dievčatá ako družstvo zvíťazili a chlapci trochu v závere zaváhali/došlo k pádu/ čím im ušlo prvé miesto. V dievčatách na druhom mieste dobehla Natália Bobaľová, štvrtá skončila Bianka Polovková a piate miesto patrilo Michaele Černegovej. V súčte umiestnení to stačilo na prvé miesto a postup na krajské kolo. Chlapci bojovali no druhé miesto bolo miernym sklamaním. Na druhom mieste dobehol a prekvapil v jednotlivcoch Dávid Andrejco, šiesty Martin Oláh a siedmi skončil Dávid Horňák. Celkovo sme skončili na druhom mieste.

Krajské kolo v Starej Ľubovni sa uskutočňuje od nepamäti. Pred rokom sme skončili na druhom mieste a ako to v športe chodí aj dievčatá športovo dozrievajú, tak tento rok ma milo prekvapili. Natália Bobaľová skončila na štvrtom mieste, Miška Černegová skončila na jedenástom mieste a Bianka Polovková dobehla štrnásta. V súčte bodov sme zvíťazili pred Kežmarkom a Popradom. Dievčatá si vybojovali postup na majstrovstvá Slovenska na Štrbské Pleso. Bola to veľká radosť pre našu školu. Po chlapcoch sa to podarilo po dlhých rokoch aj dievčatám.

Na Štrbskom Plese to už bolo o iných pretekoch. Nadmorská výška 1346 m nad morom a členitosť terénu preverili pripravenosť pretekárok a pretekárov. Dvadsať deväť pretekárok sa postavilo na štart. Natália dobehla na 13. mieste, Miška skončila na 17. mieste a Bianka skončila na 18. mieste. V súčte bodov pre družstvo to stačilo na 5. miesto. Nebolo to sklamanie, no čakal som poradie niekde medzi tretím a štvrtým miestom. O rok sa to možno podarí. Môžeme si to zopakovať, veď dievčatá sú len ôsmačky a o rok sa im to možno podarí prebojovať a postúpiť na Majstrovstvá Slovenska cez okresné a krajské kolá.

Ďakujem za reprezentáciu Základnej školy na Hrnčiarskej ulici 13 v Humennom.

Text a foto: Mgr. Marek Lučka, učiteľ a atletický tréner

Počet návštev od 18.09.2011: 7822752
Počet návštev dnes: 10094