Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Superpohár pre Dlžanov, sedemnásta pocta J. Škubovi « späť

Superpohár pre Dlžanov, sedemnásta pocta J. Škubovi

dátum aktualizácie: 24.07.2021 | počet zobrazení: 3 177

Ukončenie sezóny Oblastného futbalového zväzu (ObFZ) Humenné už tradične patrí Superpoháru, ktorý je zároveň Memoriálom Jozefa Škubu. Uskutočnil sa už sedemnásty zápas, opäť na ihrisku v Jasenove.

Merajú si v ňom sily víťaz I. triedy ObFZ Humenné proti víťazovi Pohára Nexis Fibers a ObFZ Humenné. Sezóna 2020/2021 bola kvôli koronakríze uzavretá po jesennej časti, víťazom I. triedy sa stalo Dlhé n/Cir., triumf v 41. ročníku Pohára Nexis Fibers a ObFZ Humenné získal Krásny Brod.

SUPERPOHÁR ObFZ HUMENNÉ, 17. MEMORIÁL JOZEFA ŠKUBU

Krásny Brod – Dlhé n/Cir. 3:8 (2:4)
Góly: 10. M. Lučko (11 m), 15. a 87. M. Olah – 1., 26., 30. a 59. K. Vudmaska, 6. P. Milčík, 53. Š. Dzurko, 65. M. Čopík, 86. P. Krivjanský.
ŽK: Milčík (Dlhé n/Cir.)
R: Basoš – Hudák, Vasilenko
DZ: Styrančák
D: 180. Hralo sa v Jasenove

Priebeh:
Hneď v úvodnej minúte si otvoril gólový účet dlžanský Vudmaska a predznamenal svoj strelecký deň. V 6. minúte zvýšil Milčík na 2:0, čo podčiarklo výborný štart víťaza I. triedy do stretnutia. Držiteľ pohára reagoval pohotovo, lebo po štvrťhodine bolo vyrovnané – 2:2! Štyri góly za pätnásť minút dávali tušiť ofenzívne preteky. Vudmaska si ešte do prestávky zapísal hetrik. V druhom dejstve herne dominovali Dlžania, na ich súperovi sa viditeľne podpísala absencia tria Lazor, Čerňa, Mata. Posledné slovo mal Krásny Brod, excelentným gólom z polovice ihriska potešil peknú divácku kulisu Marek Olah.

Galéria Superpohára:
XVI. (2020): Ulič – Dlhé n/Cir. 3:2 (0:1)
XV. (2019): Ohradzany – Lackovce 3:3 (1:1), na kopy 5:4
XIV. (2018): Lukačovce – Belá n/Cir. 2:0 (0:0)
XIII. (2017): Borov – Vyšný Hrušov 3:3 (1:3), na kopy 4:3
XII. (2016): Ulič – Borov 4:2 (2:1)
XI. (2015): Ptičie – Belá n/Cir. 3:3 (2:2), na kopy 7:6
X. (2014): FK Humenné – Ptičie 1:1 (0:1), na kopy 4:1
IX. (2013): Kochanovce – Ulič 2:0 (1:0)
VIII. (2012): Kamenica n/Cir. – Dlhé n/Cir 3:0 (0:0)
VII. (2011): Košarovce – Ohradzany 1:0 (0:0)
VI. (2010): Belá n/Cir – Udavské 3:2 (1:2)
V. (2009): FK Humenné – Udavské 2:1 (0:1)
IV. (2008): Ubľa – Borov 1:1 (0:0), na kopy 4:3
III. (2007): Pakostov – Ulič 2:2 (1:0), na kopy 5:4
II. (2006): Radvaň n/L. – V. Sitnica 4:0 (2:0)

I. (2005): Medzilaborce – Radvaň n/L. 3:2 (1:1)

JOZEF ŠKUBA… Narodil sa 21. marca 1947 v Kamienke. Už od útleho detstva inklinoval k športu, jeho doménou boli stolný tenis a cyklistika. Pod prvé novinárske strany sa podpísal n.p. Chemlon, naplno sa venoval novinárčine v týždenníkoch Podvihorlatské noviny a Pod Vihorlatom. Zažil úspechy i pády regionálneho športu, spolupodieľal sa na ankete Najlepší športovec okresu Humenné, regionálny futbal ho vnímal aj ako predsedu ObFZ Humenné. Ako novinár sa zúčastnil o. i. aj na futbalovom stretnutí Pohára PVP: AEK Atény – FC Chemlon Humenné v Grécku. Po ťažkej chorobe zomrel 18. septembra 2002.

Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu - víťazné Dlhé n/Cir.
« » Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu - víťazné Dlhé n/Cir.
Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu - víťazné Dlhé n/Cir. Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu - - finalista Krásny Brod Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu Superpohár ObFZ Humenné - 17. Memoriál Jozefa Škubu

Počet návštev od 18.09.2011: 7762797
Počet návštev dnes: 11422