Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » SLOVENSKÝ POHÁR po futbale i volejbale už vlastní aj HOKEJ « späť

SLOVENSKÝ POHÁR po futbale i volejbale už vlastní aj HOKEJ

dátum aktualizácie: 10.02.2023 | počet zobrazení: 2 056

Prečítať nahlas

Hokejisti HC 19 Humenné sú čerstvými držiteľmi JOJ Šport Slovenského pohára. V klubovej histórii je to najvýraznejší úspech.

Koncom augusta 2022 odštartoval druhý ročník novodobej edície slovenskej pohárovej hokejovej súťaže. Zapojilo sa doň osemnásť tímov zo všetkých troch seniorských líg. V skupinovej fáze mal svoju miestenku aj HC 19 Humenné. Spočiatku boli zápasy vhodnou prípravou pred ostrým štartom do sezóny. Avšak…
V konkurencii extraligistu z Prešova, prvoligového Martina i Brezna vyhrali „levy“ skupinu B. V semifinále narazili na Trnavu. Aj túto konfrontáciu hranú na odvety zvládli a došlo na finále, boj o Slovenský pohár. Obhajca trofeje zo Žiliny proti nováčikovi z Humenného.

Spočiatku dejisko zápasu známe nebolo, očakávalo sa zohľadnenie geografického faktora, aby obaja súperi (aj ich fanúšikovia) mali približne rovnako blízko (ďaleko). Napokon vybral direktoriát SZĽH ľadu pod Dubňom, pričom ako dôvod vyhlásil, že posledný víťaz trofeje má právo organizovať finále na ďalší rok. Oči hokejového fanúšika sa tak upierali do Žiliny, kde si zmerali sily domáci „vlci“ a humenské „levy“. Aj keď sa všetko „chystalo“ na žilinskú oslavu a radosť z obhajoby trofeje, tá sa napokon pobrala pod Vihorlat.

Mesto Humenné tak má v rámci kolektívnych športov tretieho držiteľa Slovenského pohára. Oslava sa konala päťkrát…

FUTBAL – 1× (1995/96):
Víťazom 27. ročníka Slovenského pohára vo futbale sa stali futbalisti Chemlonu Humenné, ktorí vo finále (hralo sa vo Vranove n/T.) zdolali favorizovaný trnavský Spartak. Vybojovali si tak účasť v predkole budúceho ročníka Pohára víťazov pohárov.

Trnava – Chemlon Humenné 1:2 (0:0)
Góly: 77. Formanko – 54. Ljubarskij, 65. Mati.
FC Chemlon: Buček – Boljat – Sivý (61. Sciranka), Dzúrik, Hanc – Valkučák, Súkenník, J. Sovič, Tomovčík – Ljubarskij, Mati. Tréner: Andrej Daňko

VOLEJBAL – 3× (2008/09, 2010/11, 2013/14)
VK Chemes Humenné je 4-násobný majster Slovenska a 3-násobný víťaz Slovenského pohára. Je taktiež finalistom Česko-slovenského pohára. Pohárovými úspechmi si vybojovali chemesáci právo účasti vo Vyzývacom pohári (Challenge cupe).

VKP Bratislava – VK Chemes Humenné 2:3 (-21,–23,25,21,–14)
VK Chemes: Kríž, Pollák, Matta, Hriňák, Ondrušek, Jakubov, libero Vajda (Javorčík, Kašper, Gut, Sabol, Hudák). Tréner: Richard Vlkolinský
VKP Bratislava – VK Chemes Humenné 0:3 (-16,–22,–19)
VK Chemes: Javorčík, Kríž, M. Hriňák, Kašper, Sukochev, Jakubov, libero Vajda (R. Mizerák). Tréner: Richard Vlkolinský
VK Chemes Humenné – VK MIRAD PU Prešov 3:0 (17,20,20)
VK Chemes: De Amo, Sarnecki, M. Mizerák, Joščák, Jakubov, libero Szymczak (Javorčík, Mlynarčík, Beňa). Tréner: Richard Vlkolinský

HOKEJ – 1× (2022/23)
Hokejisti HC 19 Humenné vstúpili do pohárovej súťaže premiérovo a hneď ju aj vyhrali. Rozuzlenie duelu prinieslo až predĺženie, v ktorom rozhodol Jegor Kudin. Bieloruský obranca pricestoval do nášho klubu iba jeden deň pred finále, takže to bol jeho prvý zápas v humenskom drese.

Vlci Žilina – HC 19 Humenné 1:2 pp (1:0,0:0,0:1 – 0:1)
Góly: 11. Varga – 57. Trandin (Novický, Borov), 64. Kudin (Markuš)
HC 19: Kozel – Jacko, Lenďák, Pulščák, Ťavoda, Zekucia, Novický, Thomka – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Frič, Markuš, Ragan – Kudin. Tréner: Andrej Parfionov

Gratulujeme hokejistom!
Blahoželáme všetkým držiteľom Slovenského pohára!

Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali Slovenský pohár 2022/2023
« » Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali Slovenský pohár 2022/2023
Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali Slovenský pohár 2022/2023 Futbalisti FC Chemlon Humenné vyhrali Slovenský pohár 1995/1996 Volejbalisti VK Chemes Humenné vyhrali aj Slovenský pohár 2010/2011