Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Prvé preteky humenských atlétov v halovej sezóne 2019/2020 - Bratislava a Ostrava « späť

Prvé preteky humenských atlétov v halovej sezóne 2019/2020 - Bratislava a Ostrava

dátum aktualizácie: 06.02.2020 | počet zobrazení: 3 549

Koncom vlaňajšieho roka sa skupina atlétov 1. Atletického klubu Humenné vybrala na preteky do Bratislavy, na mládežnícku atletiku. Bola to náhrada pretekov zo školských lavíc do haly Elán. Z plného tréningu už potrebovali absolvovať nejaké štarty. Väčšina prítomných si spravila osobné maxima alebo zlepšenie spred roka a to je posun v ich tréningovom nasadení.

Bratislava

• Tomáš Matuščák (junior) zvíťazil v rozbehu a finále na 60m časom 6,89 s a vo finále to posunul na svoj druhý najlepší čas v kariére na 6,82 s.
  • Patrik Megela (junior) v behu na 60 m po rozbehu 7,38 s skončil vo finálovom behu na 4. mieste časom 7,39 s. V behu na 150 časom zvíťazil vo svojom behu 17,97 s a stačilo to celkovo na druhé miesto.
  • Miloš Jakubov (dorast) v behu na 60m skočil časom 6,55 s na piatom mieste. Miloš si ešte skúsil netradičný beh a to na 600m, kde skončil na 7. mieste časom 1:34,57.
  • Marco Basoš v behu na 60m skončil vo finálovom „B“, behu na 3. mieste časom 7,76 s. V behu na 150 skončil časom 18,97 na 13. mieste.
  • Šimon Olenočin (dorast) v behu na 60 m skončil v „B“ finále na 4. mieste časom 7,78 s (v rozbehu 7,75 s). Bol to veľký skok v osobaku. V behu na 150m skončil na 14. mieste časom 19,11 s.
  • Daniel Orlej (žiak) v behu na 60 m zabehol 7,87 s v rozbehu a vo finále časom 7,90 s skončil na 7. mieste. Dano na 600m zabojoval a 3. miesto bolo super umiestnením časom 1:36,91.
  • Martin Basoš (žiak) v behu na 60m si utvoril osobné maximum a bolo to jedno z najväčších prekvapení. Vo finále zabehol 7,90 s a skončil na 8. mieste. V behu na 150 m skončil časom 19,16 s na 8. mieste.
  • Daniel Matejko (žiak) vo finálovom behu „B“, zvíťazil časom 7,92 s/v rozbehu 7,90s. Danielovi sa darilo v skoku do diaľky a štvrtým miestom z výkonom 538 cm musel byť spokojný.

Ostrava
Úvodné preteky v Česku dopadli nad očakávanie. Nový rok a opäť super časy. Skupinka štyroch chlapcov sa vybrala na skusy na vybrané preteky v najbližšom meste za hranicami s halou v Ostrave. Medzinárodné preteky potešili našu výpravu a bojovnosť im nechýbala.

• Tomáš Matuščák (junior) zvíťazil v rozbehu a a finálovom behu a nenašiel premožiteľa ani medzi mužmi. Jeho čas vo finále bol solídnych 6,83 s (rozbeh 6,84s.) Tomáš sa výkonnostne zastabilizoval, lenže čakali sme, že to „ustrelí“ pod 6,80, čo by bolo super. Musíme si počkať, veď sú to časy na limit na Európsky halový šampionát.
  • Patrik Megela (muž) v skoku do diaľky po zranení lietal na úrovni siedmych metrov. Menili sme rozbeh, kde sa Patrik už cítil lepšie no centimetrové prešľapy nás obrali o víťazstvo. Inak veľká spokojnosť z celým skokom, musíme ešte doladiť rozbeh s odrazom. V behu na 150m si zlepšil čas z Bratislavy, ale záver mu ešte chýba. Časom 17,80 s skončil v rozbehu na 2. mieste, celkovo 11. miesto.
  • Miloš Jakubov (junior) v rozbehu na 60m si vybojoval druhú priečku v rozbehu. Na finále to nestačilo. Celkovo 15. miesto nebolo až také zlé, len štart bol veľmi slabý. V behu na 300m skončil na 2. mieste v rozbehu časom 37,60, bol veľký skok v osobáku v hale. Deviate miesto bolo primerané výkonu.
  • Marco Basoš (dorast) v behu na 60m posúva hranice svojho osobáku o stotinky, ale predsa. Časom 7,72 s zvíťazil vo štvrtom rozbehu no na finále to nestačilo. 15. miesto v strede poľa bolo adekvátne času. Beh na 150 m už bolo iný beh, len Marcove začiatky sú stále opatrné. časom 18,63 si výrazne posunul osobák a stačilo to na 14. miesto. V behu na 300m časom v rozbehu 39,19 skončil na 4. mieste a celkovo 13. miesto nebolo až tak zlé.