Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Predstavujeme súpera (5)... BULHARSKO « späť

Predstavujeme súpera (5)... BULHARSKO

dátum aktualizácie: 15.07.2021 | počet zobrazení: 3 452

Majstrovstvá Európy U-16 vo volejbale dievčat (10. až 18.7.) sa dostali do posledného dňa v základných skupinách. Šestica Taliansko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvátsko, Srbsko a Slovensko už odohralo po štyri zápasy, ostávajú posledné. Naša najmladšia volejbalová reprezentácia žien do 16 rokov (2006 a ml.) zažíva domáce prostredie v Humennom. Slovenky odohrajú svoj piaty zápas v skupine proti Bulharsku.

BULHARSKO
Bulharky prišli do dejiska šampionátu už dva dni pred jeho otvorením a v prvom zápase dokonale zaskočili Talianky výhrou 3:0. Nedeľa otvorila volejbalové dianie duelom Bulharsko – Rumunsko. Jednoznačná bulharská záležitosť, v treťom sete chýbali zranené opory Dudova a Ivanova, ale hrali sa iba tri sety. Večerný duel v pondelok už tradične priniesol vyvrcholenie dňa. Srbky viedli 2:0 na sety, ale Bulharky emotívne vystrelili a tretí set získali. Volejbal vysokej kvality vo všetkých smeroch pokračoval aj vo IV. sete. Srbská líderka Mihajlović vs. bulharská bombardérka Dudová, najmä ich zásluhou sa posúvalo skóre. Srbky viedli 10:7, potom bol stav 10:14 v bulharský prospech. Od stavu 21:20 už dominovala Serbia. Aj v utorok Bulharky nastúpili večer a bol to s Chorvátskom dokonalý volejbalový boj. V hľadisku hlasito držali Chorvátkam palce Srbky. Bulharské manko 15:21 stiahla Dudová na 19:21, ale zachrániť prvý set už nedokázala. V ďalšom priebehu však bola dominantná. Bulharky vývoj otočili a vo štvrtom sete mali dva mečbaly (24:22). Chorvátky ťahala najmä Bošnjak (26:28) a nasledoval tajbrejk. Tešili sa Bulharky, univerzálka Iva Dudová zapísala 46! bodov.

2. Turecko 3–1 11:4 10 – istý postup do semifinále
3. Poľsko 2–2 7:6 6 – istá účasť v skupine 5. – 8.
4. Maďarsko 2–2 6:8 6
5. Belgicko 1–3 4:10 3
6. Česko 0–4 2:12 0

Fanúšikovia môžu podporiť volejbalistky aj priamo v hľadisku športovej haly, na základe platných opatrení proti šíreniu ochorenia covid-19 je kapacita maximálne 250 divákov. Vstupenky sú k dispozícii vždy v deň zápasu priamo v hale, podmienkou pre vstup je potvrdenie o očkovaní, prekonaní ochorenia alebo negatívny test.

Príďte povzbudiť naše mladé volejbalistky!